Emlakjet

Osmaniye Satılık Daire

araması için 119 ilan bulundu
search
Osmaniyecancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Osmaniye Satılık Daire Arayanlar İçin Yol Gösterici Şehir Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyenlere yardımcı bilgiler içeren şehir rehberi hazırlıyor. Osmaniye satılık daire arayışında olanlar için şehrin genel özellikleri, iklimi, nüfusu, idari yapısı, ulaşımı ve konut piyasası hakkında bilgiler içeren rehberimiz sizlerle buluşuyor. Osmaniye, Türkiye’nin güneyindeki Akdeniz Bölgesinin doğusunda konumlanan bir ilidir. 1933’e kadar Cebelibereket ili ismi ile bilinmektedir. 1996’ya kadar Adana’ya bağlanmış ilçe statüsünde kalmıştır. 1996 yılında Osmaniye adıyla tekrar müstakil il konumuna getirilmiştir. Türkiye’nin 80. ilidir. Toplam yüzölçümü 3.767 kilometrekare, denizden yüksekliği 118 metredir. Akdeniz’e 21 kilometre uzaklıkta dır. Toplam alanının yüzde 42’si ormanlık, yüzde 39’u tarım alanı, yüzde 17’si tarıma elverişsiz alan, yüzde 2’si diğer alanlardan oluşmaktadır. İlin en meşhur arım ürünü yerfıstığıdır. Osmaniye satılık konut almayı düşünenler için ilin çevresindeki diğer iller;

 

 • Kuzeyinde Kahramanmaraş,
 • Güneyinde Hatay,
 • Batısında Adana,
 • Doğusunda Gaziantep,
 • Güneybatısında İskenderun Körfezi 8 kilometre uzaklıktadır.

 

2018 yılı sayımlarına göre Osmaniye ilinin nüfusu; 534.415’tir. Bu nüfus 269.875 erkek ve 264.540 kadından oluşmaktadır. İlde kilometrekareye 166 insan düşmektedir.

 

Osmaniye Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlin İdari Yapısı

2018 yılı TÜİK verilerine göre Osmaniye ilinin idari yapısı: 7 ilçe, 13 belediye, 133 mahalle ve 159 köy oluşturmaktadır. Osmaniye satılık ev arayanların tercih edebileceği ilçeleri şunlardır;

 

 • Osmaniye Merkez İlçesi,
 • Düziçi İlçesi,
 • Bahçe İlçesi,
 • Kadirli İlçesi,
 • Toprakkale İlçesi,
 • Hasanbeyli İlçesi,
 • Sumbas İlçesi.

 

Osmaniye Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlin İklimi

İlin genel coğrafi yapısına göre dağlık ve ovalık alanlara göre iklim koşulları değişiklik gösterebilmektedir. Genel iklim koşulları Akdeniz İklim özelliklerindedir. Yaz mevsimi sıcak ve kurak, kış mevsimi ılık ve yağışlıdır. Yaz mevsiminin sıcaklıkları aşırı hissedilmesinin ardından yayla kültürü gelişme göstermiştir. 50’ye varan yaylalarının en büyüğü Zorkun Yaylasıdır. Merkezde bulunan en fazla tercih edilen ilanlardan biri olan Osmaniye satılık daire Merkez ilanlarını incelemek için listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz.

 

Osmaniye Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlin Ulaşımı

TEM Otoyolu, E5 ve D400 Karayollarının üzerinde bulunan Osmaniye’ye diğer illerden ulaşım bu yollar ile kolaylıkla sağlanmaktadır. Demiryolu ulaşımı için Uluslararası İstanbul-Bağdat Demiryolu, Bahçe ve Toprakkale ilçeleri ile il merkezinden geçmektedir. Hava yolu ulaşımı il sınırları içerisinde sağlanamamaktadır. En yakın havaalanları Adana, Hatay ve Gaziantep’ten sağlanabilmektedir. Osmaniye satılık daire almayı düşünenler için şehir içi ulaşımı kooperatiflere bağlı minibüs ve dolmuş hatları ile birlikte şehir otobüsleri ve taksilerle ulaşım sağlanabilmektedir. Şehir merkezinde ve ulaşım bakımından kolay olduğu için en fazla tercih edilenlerden biri olan Osmaniye İstiklal Mahallesi satılık daire ilanlarını incelemek için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

 

Osmaniye Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlde Görülmesi Gereken Yerler

Akarsu ve bitki örtüsü zenginliğine sahip doğasının yanında tarihi alanları ile de ön plana çıkan bir il olan Osmaniye’de Karatepe, Aslantaş Açık Hava Müzesi görülmesi gereken yerlerinden biridir. Kastabala-Hierapolis ise M.Ö. 2 bin yılına kadar uzanan eski antik kentidir. İl merkezine 11 kilometre uzaklıkta bulunan Kastabala Vadisi Kırmıtlı Kuş Cenneti, 250’ye yakın farklı türün gözlemlenebileceği doğal yaşam alanlarından biridir. Aynı zamanda Zorkun, Ürün, Kadirli Almacık, Olukbaşı yaylaları Osmaniye satılık daire arayanlar için yazın tercih edebilecekleri konutlaşma bulunan alanlarıdır.

 

Osmaniye Satılık Daire Arayanlar İçin İlin Konut Satış Fiyatları

Emlakjet 2019 yılı Mart Ayı Bölge raporu verilerine göre ilde bulunan satılık dairelerin ortalama alanları 150 metrekaredir. Bu konutların ortalama birim satış fiyatı 1.106 TL, ortalama geri dönüş yılı ise 21 yıl olarak hesaplanmıştır. Satın almayı düşündüğünüz evin bulunduğu konuma, çevresinde sahip olduğu sosyal özelliklere ve evin kendi özelliklerine göre fiyatlarda değişiklik olmaktadır. Konut tipine göre ortalama satış fiyatları şu şekildedir;

 

 • 2+1 105 metrekarelik daire satış fiyatı 114.345 TL,
 • 3+1 150 metrekarelik daire satış fiyatı 163.800 TL,
 • 4+1 200 metrekarelik daire satış fiyatı 245.400 TL’dir.

 

Sizde hayalinizdeki evi kolaylıkla bulabilmek için en çok tercih edilen ve en güvenilir emlakçıdan ya da sahibinden Osmaniye Rahime Hatun Mahallesi satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Osmaniye Satılık Daire

Akdeniz'in güzel şehirlerinden biri olan Osmaniye, satılık daire arayışında olanlara çeşitli seçenekler sunuyor. Hem merkezi konumda hem de doğa içindeki daireler arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Osmaniye'nin sıcak havası ve doğal güzellikleri, satılık daire seçeneklerini daha da cazip hale getirebilir.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.