/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kaynarcacancel
Sakaryacancel

Sakarya Kaynarca Satılık Daire

araması için 3 ilan bulundu

Kaynarca Satılık Daire Arayışında Olanlara Yardımcı Olacak Bilgiler

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Kaynarca satılık daire arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ve konut satış piyasasıyla ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Kaynarca, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Sakarya ilinin Karadeniz’e kıyısı olan ilçelerinden birisidir. İlin kuzeybatısında yer alan ilçenin il merkezine uzaklığı 30 kilometredir. Sakarya ilinin yer aldığı coğrafi bölge, en eski çağlardan beri yerleşim yeri olarak kullanılan bir yerdir. Yörenin tarih öncesi dönemi hakkında kesin bir bilgi söz konusu değildir. Ancak günümüze kadar yapılmış olan birkaç kazı ve yüzey araştırması bulunur. Kaynarca ilçesinde bulunan çakmak taşı yongalar bölgede Neolitik ve Kalkolitik dönem insanının yaşadığına işaret etmektedir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Kaynarca ilçesinde Karadeniz ve MArmara bölgesinde hüküm süren iklim şartları yaşanır. Karadeniz kıyısı ve doğusunda Karadeniz iklimi, batısında ve güneyinde ise Marmara Bölgesi iklimi yaşanır. Doğal bitki örtüsü açısından oldukça zengindir. Gür ormanlarla kaplı olan Kaynarca, Karadeniz Bölgesinin doğasını Marmara Bölgesinde yaşamaya davet edici bir güzelliğe sahiptir. Kaynarca satılık daire düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Karadeniz,
 • Güneyinde Adapazarı, Ferizli ve Söğütlü ilçeleri,
 • Batısında Kocaeli il sınırı,
 • Doğusunda Karasu ve Ferizli ilçeleri ile çevrilidir. 

Kaynarca Satılık Daire Arayanlara İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 24.255’tir. Bu sayının yüzde 48,81’i kadın, yüzde 51,19’u erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 360 kilometrekare, rakımı ise 50 metredir. 1959 yılında Kaynarca ismi ile ilçe statüsüne yükselmiş ve 1966 yılında da Sakarya itina bağlanmıştır. Kaynarca satılık daire sahibinden uygun fiyatlı alternatifleri arayabileceğiniz ilçede toplam 45 adet mahalle vardır. Bunlardan nüfusu en fazla olanları şunlardır;

 • Orta Mahallesi,
 • Turnalı Mahallesi,
 • Konak Mahallesi,
 • Hatipler Mahallesi,
 • Büyükyanık Mahallesi,
 • Merkez Mahallesi,
 • Yeşilova Mahallesi.

Kaynarca Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 122 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.315 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.786 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 204.106 TL’dir. 

Emlakjet Bölge Raporu verilerine göre ilçede bulunan .satılık evlerin ortalama fiyatları şu şekilde hesaplanmıştır;

 • 2+1 100 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 172.200 TL,
 • 3+1 120 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 200.880 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Kaynarca Sakarya müstakil ev satılık daire sahibinden ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

Faizsiz kredi imkanı! SGK resmen duyu...

6 Mayıs 2022

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

Türkiye'de kentsel dönüşüm tam gaz! 1...

6 Mayıs 2022

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

Düğün hazırlığındaki Cedi Osman ve Eb...

6 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.