Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kocaalicancel
Sakaryacancel

Sakarya Kocaali Satılık Daire

araması için 56 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kocaali Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Kocaali satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Kocaali ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

İlçenin tarihî değerleri oldukça zengindir. Kocaali’de bulunan turistik tarihî yerler arasında Şerbetpınarı’nda bulunan manastır ve Gümüşoluk Köyü’dür. İlçe bölgesinin ilk adı aslında “Ceharköy” idi. Ancak geçmişte yaşanan bir hastalık sonucunda daha da yüksek bölgelere taşınmıştır. Bu taşınma süreci boyunca halka yardım eden iri gövdeli Ali isimli insana istinaden ilçenin yeni adı Kocaali olmuştur. 

Kocaali Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Kocaali ilçesi, Marmara Bölgesi içinde bulunan Sakarya iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 457 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 5 metredir. Kocaali ilçesi, Karadeniz Bölgesi’nin ve Sakarya ilinin kıyı şeridinde yer alan en doğu taraftaki ilçedir. İlçenin kıyı şeridi 14 kilometre boyunca uzanmaktadır. İlçenin güney tarafından Maden Deresi doğmaktadır. Maden Deresi, kuzey yönüne doğru giderek Karadeniz’e dökülmektedir. İlçe sınırları içerisinde bulunan Melen Çayı, İstanbul’a içme suyu olarak gönderilmektedir. Doğa turizmi açısından oldukça faydalı olan Çam Dağı, ilçenin güney bölümünde bulunmaktadır. İstanbul iline iki saat, Ankara iline ise 3 saatlik bir mesafede yer almaktadır. 

Kocaali Satılık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Kocaali satılık ev arayanlar için ilçede Karadeniz iklimi görülmektedir. Kış ayları pek soğuk olmaz. Yaz aylarında ise aşırı sıcaklar görülmez. Her mevsim büyük miktarlarda yağış görülebilir. Yıllık ortalama sıcaklık 13,2 santigrat derecedir. Yaz aylarında ise ortalama 21,0 santigrat derece ile Temmuz ayı en sıcak aydır. Ocak ayı ise ortalama 5,4 santigrat derece ile yılın en soğuk ayıdır. 

İlçede yapılan fındık üretimi o kadar çoktur ki Sakarya ilinde en çok fındık üreten ilçe Kocaali’dir. Fındık üretimi haricinde hayvancılık da önemlidir. 

Kocaali Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Kocaali ilçesinde toplam 25.497 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,59’u erkek olup geriye kalan %49,41’ini kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %22,24 olarak tespit edilmiştir. 

Kocaali ilçesinde 35 adet mahalle mevcuttur. Kocaali satılık ev arıyorsanız seçebileceğiniz, en çok tercih edilen mahalleri aşağıda listeledik:

  • Yeni Mahallesi,
  • Ağalar Mahallesi,
  • Merkez Mahallesi,
  • Yalı Mahallesi,
  • Alandere Mahallesi,
  • Kirazlı Mahallesi,
  • Yayla Mahallesi.

Kocaali sahibinden satılık yazlık benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.