Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sapancacancel
Sakaryacancel

Sakarya Sapanca Satılık Daire

araması için 14 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Sapanca Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Sapanca satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Sapanca ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Sapanca Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Sapanca ilçesi, Marmara Bölgesi içinde bulunan Sakarya iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 140 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 36 metredir. İlçe, yer şekilleri olarak ikiye ayrılmaktadır. İlk bölüm, Bolu’nun güney tarafındaki Köroğlu Dağları’nın uzantısı Samanlı Dağları’nın kuzey yamaçları ile bu yamaçlardaki vadiler tarafından oluşturulmuştur. Bu ilk bölümün arazisi oldukça engebeli bir karakteristiğe sahiptir. İlçenin ikinci bölümü ise, Samanlı Dağları’nın kuzey tarafında Sapanca ilçe merkezi ile birlikte yer alan dağ eteği ovasıdır. Bu dağlardan inen mühim su kaynakları bulunmaktadır. Bunlar arasında İstanbul Deresi, Mahmudiye Deresi ve Kurtköy Deresi mevcuttur. Sapanca sınırları içerisinde bulunan en önemli dere Akçay Deresi ise Sakarya Nehri’ne dökülür. Sapanca Gölü’nden Kuzey Anadolu Fay Hattı geçmektedir. Bu sebeple de Sapanca birinci dereceden deprem bölgesidir. Ancak gölden geçiyor oluşu depremin etkisini önemli derecede azaltır. 

Sapanca Satılık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Sapanca satılık konut arayanlar için ilçeye hâkim olan iki adet iklim vardır: Akdeniz ve Karadeniz iklimleri. Bu nedenle bir geçiş iklimine sahip olduğu söylenebilmektedir. Kış aylarında bol miktarda yağış almaktadır. Bu yağışlar kendini yağmur şeklinde göstermektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak geçmektedir. Temmuz ayı ortalama 22,8 santigrat derece ile yılın en sıcak ayı iken Ocak ayı ortalama 5,5 santigrat derece ile yılın en soğuk ayıdır. 

Turizm sektörü, ilçenin ekonomisini ilerleten en önemli sektörlerden bir tanesidir. Özellikle de Sapanca Gölü etrafında tüm şehirlerden her yıl pek çok sayıda turist gelmektedir. Bu gelişmeyle birlikte ilçeye tatil köyü ve yazlıklar kurulmuştur.

Sapanca Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Sapanca ilçesinde toplam 41.055 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,07’si erkek olup geriye kalan %49,93’ünü kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %1,76 olarak tespit edilmiştir. 

Sapanca ilçesinde 29 adet mahalle mevcuttur. Sapanca satılık ev arıyorsanız seçebileceğiniz, en çok tercih edilen mahalleri aşağıda listeledik:

  • Gazipaşa Mahallesi,
  • Rüstempaşa Mahallesi,
  • Çayiçi Mahallesi,
  • Göl Mahallesi,
  • Güldibi Mahallesi,
  • Yeni Mahallesi,
  • Kırkpınar Hasanpaşa Mahallesi.

Sapanca sahibinden satılık müstakil yazlık benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.