Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Söğütlücancel
Sakaryacancel

Sakarya Söğütlü Satılık Daire

araması için 6 ilan bulundu

Söğütlü Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Söğütlü satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Söğütlü ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Söğütlü ilçesinde her yıl düzenli olarak Temmuz ayının üçüncü haftasında Tarım, Hayvancılık ve Süt Festivali yapılmaktadır. İlçede önemli bir tarihi yere sahip olan Harmantepe Kalesi bulunmaktadır. Söğütlü ilçesi, 9 Mayıs 1990 tarihinde Sakarya iline bağlı olan bir ilçe olma statüsü elde etmiştir. 

Söğütlü Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Söğütlü ilçesi, Marmara Bölgesi içinde bulunan Sakarya iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 141 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 17 metredir. İlçe Sakarya’yı Ferizli, Karasu ve Kocaali gibi ilçelere bağlayan karayolu üzerinde yer almaktadır. İlçe arazisini büyük ölçüde geniş bir ova meydana getirmektedir. Toprağı ise kumlu ve humusludur, bununla beraber oldukça da verimli bir karakteristiğe sahiptir. Söğütlü ilçesi, Sakarya il merkezine İlçe sınırları içerisinde bulunan tek doğal göl Akgöl Mahallesi’nde yer alan Akgöl’dür. Bunun haricinde su kaynağı olarak Arslanlar ve Hasanfakı Göletleri mevcuttur. İlçenin doğusundan geçen ve Hendek ile doğal sınırını belirleyen Sakarya Nehri, ilçede bulunan önemli bir akarsudur. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin doğu yönünde Hendek ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin batı ve güney yönlerinde Adapazarı ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzey yönünde ise Ferizli ve Kaynarca ilçeleri bulunmaktadır. 

Söğütlü Satılık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Söğütlü satılık konut arayanlar için ilçede Batı Karadeniz ile Marmara Bölgeleri’nde görülen iklime çok benzeyen bir geçiş iklimine sahiptir. Hava koşulları genelde ılıktır. Özellikle ilkbahar mevsiminde olacak şekilde her ay önemli miktarlarda yağış görülmektedir. Yıllık ortalama sıcaklık 9,4 santigrat derecedir. Bir yıl içerisinde ortalama 480 milimetre yağış düşmektedir. 

Tarım ve hayvancılık sektörleri, ilçe ekonomisinin başlıca faaliyetleridir. Turizm potansiyeli pek yoktur. Sanayi ise her geçen yıl gelişme göstermektedir. 

Söğütlü Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Söğütlü ilçesinde toplam 13.973 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,48’i erkek olup geriye kalan %49,52’sini kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %-0,51 olarak tespit edilmiştir. 

Söğütlü ilçesinde 23 adet mahalle mevcuttur. Söğütlü satılık ev arıyorsanız seçebileceğiniz, en çok tercih edilen mahalleri aşağıda listeledik:

  • Küçük Söğütlü Mahallesi,
  • Orta Mahallesi,
  • Akarca Mahallesi,
  • Cami Cedit Mahallesi,
  • Gündoğan Mahallesi,
  • Yeniköy Mahallesi.

Söğütlü Orta Mahallesi satılık ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.