Emlakjet

Sakarya Taraklı Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu
search
Taraklıcancel
Sakaryacancel

Taraklı Satılık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Taraklı satılık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Taraklı, Sakarya’nın güneydoğusunda yer alan bir ilçesidir. İstanbul’a ve Ankara’ya 200 kilometre mesafede bulunmaktadır. 1987 yılına kadar Geyve ilçesine bağlı bir kasaba iken müstakil ilçe statüsüne yükselmiştir. Tarihi olarak bilinen ilk yerleşimi 1289 yılında Selçuklular ile birliktedir. Ancak ilçenin tarihi gelişimi M.Ö. 100 yılından beri olduğu, Hisartepe’deki iki sarnıçtan ortaya çıkmıştır. Eski adı ‘Dablar’ olan ilçenin topraklarına Hellenistik dönemde ‘Bytinia’ adı verilmiştir. 2016 yılı itibariyle Türkiye’de bulunan Sakin Kent unvanına sahip ilçelerden birisidir. Bu üyelik Türkiye’nin tanıtımı için yeni bir vesile olmakla birlikte, sakin kent unvanı alan ilçelerin tarihi, kültürel değerlerinin korunması ve gelişmesi açısından oldukça önemli bir adımdır. Bulunduğu bölge ile karayolu ulaşımı kolayca sağlanabilmekte ve çevre şehirlerle bağlantısı olmaktadır. En yakın demiryolu ise 37 kilometre doğuda Ali Fuat Paşa’dan geçer. Taraklı satılık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Karapürçek, Akyazı ve Geyve ilçeleri,
  • Güneyinde Bilecik ve Bolu il sınırı,
  • Batısında Geyve ilçesi,
  • Doğusunda Bolu il sınırı ile çevrilidir. 

Taraklı Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Yapısı

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 6.895’tir. Bu sayının yüzde 49,51’i kadın, yüzde 50,49’u erkektir. İlçe bu nüfus ile ilin en az nüfusa sahip olan ilçesidir. 1987 yılında ilçe statüsüne yükseltilen Taraklı’da satılık ev arayanların tercih edebileceği toplam 22 mahallesi vardır. Bunlar; Yusufbey Mahallesi, Kemaller Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Uğurlu Mahallesi, Pirler Mahallesi, Harkköy Mahallesi, Hacımurat Mahallesi, Dışdedeler Mahallesi, Avdan Mahallesi, Aksu Mahallesi, Esenyurt Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Ulucamii Mahallesi, Tuzla Mahallesi, Mahdumlar Mahallesi, İçdedeler Mahallesi, Hacıyakup Mahallesi, Hacıaliler Mahallesi, Duman Mahallesi, Çamtepe Mahallesi, Alballar Mahallesi, Akçapınar Mahallesidir. 

Taraklı Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı Kasım ayı verilerine göre Sakarya’nın Taraklı ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 100 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 748 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 3.316 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 171.500 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Taraklı köylerde satılık ev arsa ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

25 Eylül 2023

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

2023 Ağustos Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Ağustos Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Eylül 2023

81 İlde Konut Seferberliği Başlıyor: ...

81 İlde Konut Seferberliği Başlıyor: ...

18 Eylül 2023

Evlerde Yenilik Neredeyse İmkansızlaş...

Evlerde Yenilik Neredeyse İmkansızlaş...

15 Eylül 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.