/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sakaryacancel

Sakarya Satılık Daire

araması için 1,365 ilan bulundu
TÜM İLÇELER
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Sakarya Satılık Daire Tercih Edeceklere İl Hakkında Merak Edilenler

Sakarya satılık daire arayışınızda size rehber olması için hazırlanan bu yazıyı okumadan ev sahibi olmayın. Sakarya, Marmara Bölgesinde yer alan illerimizden birisidir. Karadeniz’e kıyısı bulunan ilin güney tarafında Bilecik ve Bolu, batı tarafında Kocaeli ve Bursa, doğu tarafında Düzce yer alır. Halkın geçim kaynağı genellikle tarıma dayanmaktadır. Şehirde üretilen başlıca tarım ürünleri mısır, patates, fındık ve şekerpancarıdır. İlin nüfusu 990.212 kişiden oluşmaktadır. Bu nüfusun %49.86’sını kadınlar ve %50.14’ünü erkekler oluşturur. İl 4.824 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. Şehrin alan kodu 264 ve plaka kodu 54’tür.

 

Sakarya Satılık Daire Arayanlara İlin Coğrafi Yapısı

Sakarya ilinin iklim tipi karışıktır. Kıyı şeridinde ve doğu taraflarında Karadeniz ikliminin özellikleri görülürken batısında ve iç kesimlerinde Marmara bölgesinin iklim özellikleri görülür. Şehre adını veren Sakarya Nehri ilin önemli doğal kaynaklarındandır. Bu nehrin denize döküldüğü yerde balıkçılık yapılmaktadır. İl platolar, dağlar ve ovalardan oluşur. Ormanlık alan bakımından zengin olan bölgede meşe, gürgen ve kestane ağaçları gibi ağaçlar çoğunluktadır. Samanlı dağları, Çark suyu, Sapanca gölü, Poyrazlar gölü ve Maden dersi bölgede bulunan başlıca doğal güzellikler arasında yer alır. İstanbul’a 150 kilometre uzaklıkta yer alan Sakarya da satılık müstakil evler ve dairelerin arayışındaysanız ilgili ilanlara listeleme sayfalarımız üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Sakarya Satılık Daire Arayanlara İlin İlçeleri

İlin ilçe sayısı 16’dır. Bu ilçeler; Kaynarca İlçesi, Geyve İlçesi, Akyazı İlçesi, Pamukova İlçesi, Söğütlü İlçesi, Adapazarı İlçesi, Karapürçek İlçesi, Taraklı İlçesi, Erenler İlçesi, Arifiye İlçesi, Sapanca İlçesi, Ferizli İlçesi, Hendek  İlçesi, Serdivan İlçesi, Karasu İlçesi ve Kocaali İlçesidir. İlin en büyük alana sahip olan ilçeleri 662 kilometrekarelik yüzölçümüyle Geyve ve 646 kilometrekarelik yüzölçümüyle Hendek ilçeleridir. Şehrin merkezine en uzak olan ilçesi 69 kilometre uzaklıkla Kocaali’dir. Nüfusu en düşük ilçeleri Taraklı ve Karapürçek ilçeleridir. Nüfusu en yüksek olan ilçeleri ise Adapazarı ve Serdivan ilçeleridir.

 

Sakarya Şeker mahallesi satılık daire arayışında Adapazarı’nın en çok talep gören mahallelerindendir. Bu mahalle dışında Adapazarı’nda ev bakabileceğiniz başlıca mahalleler İkizce Osmaniye mahallesi, Yenigün mahallesi, Güneşler Merkez mahallesi, Akıncılar mahallesi, Semerciler mahallesi, Yağcılar mahallesi, Bağlar mahallesi, Tekeler mahallesi, Şirinevler mahallesi, Güneşler Yeni mahallesi, Cumhuriyet mahallesi, İkizce Müslim mahallesi, Abalı mahallesi, Kömürlük mahallesi, Maltepe mahallesi, Rüstemler mahallesi, Karapınar mahallesi, Aşırlar mahallesi, Korucuk mahallesi, Göktepe mahallesi, Mahmudiye mahallesi, Çelebiler mahallesi, Yahyalar mahallesi, İstiklal mahallesi, Doğancılar mahallesi, Yeşilyurt mahallesi, Karaman mahallesi, Çağlayan mahallesi ve Poyrazlar mahallesidir.

 

Sakarya Satılık Daire Fiyat Bilgileri

Sakarya satılık daire fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen okuyucularımız için bölgenin emlak piyasasını araştırdık. İldeki toplam konut sayısı 466.722, iş yeri sayısı 68.994’dür. Hane başına düşen kişi sayısı ise 3,77’dir. 2019 Emlakjet bölge raporunu incelediğimizde Sakarya’da evlerin ortalama 120 metrekareden oluştuğunu görürüz. Ortalama konut fiyatı 213.840 TL’dir ve metrekare başına 1.782 TL düşmektedir. Evlerin ortalama geri dönüşü 21 yıldır. Bu da bir evin satın alındıktan sonra kendi fiyatını kira yoluyla geri ödeme süresinin 21 yıl olduğu anlamına gelir. Evlerin oda sayılarına ve alanlarına göre ortalama satış fiyatları ise;

 

  • 1+0, 32 oluşan bir daire 84.800 TL
  • 1+1, 57 oluşan bir daire 101.916 TL
  • 2+1, 85 oluşan bir daire 146.965 TL
  • 3+1, 130 oluşan bir daire 226.460 TL
  • 3+2, 176 oluşan bir daire 436.832 TL
  • 4+1, 180 oluşan bir daire 420.660 TL
  • 5+1, 215 oluşan bir daire 479.020 TL

 

Eğer ev arayışınız hala devam ediyorsa ve bütçenizi ayarladıysanız, ihtiyaç ve isteklerinize uygun olan evi bulabilmek için Sakarya da satılık evler ilanlarına listeleme sayfalarımızda hızlıca göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Al Capone'un evi 15.5 milyon dolara a...

Al Capone'un evi 15.5 milyon dolara a...

8 Ekim 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.