Emlakjet

Sakarya Satılık Daire

araması için 1,669 ilan bulundu
search
Sakaryacancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Sakarya Satılık Daire Arama Rehberi

Sakarya Satılık Daire Almanın Avantajları

Sakarya satılık daire alırken dikkat edilecekleri ve satılık daire almanın kazandıracağı avantajları sizler için derledik. Sakarya’da satılık daire bakanların aradığı kriterler kişiye göre farklılık gösteriyor. Bu kriterler baz alındığında kimisine göre bütçe önemliyken, kimisine göre dairenin ve çevrenin özelliklerine dikkat ediliyor. Evin merkezi konumda ve ulaşım akslarına yakın olması da özellikle Sakarya’da çok önemli bir kriter oluyor.

Sakarya, satılık daire konusunda daire çeşitliliği yüksek bir il olarak karşımıza çıkıyor. İl’deki daire talebine karşılık verebilmek için yapı stoku arttırılmaya devam ediliyor. Alıcılar Sakarya satılık daire talep ederken site içinde, geniş güvenlik sistemi olan bir daire satın almak istiyor. Bu yüzden Sakarya’nın yapı stoku çeşitlilik gösteriyor.

Sakarya Satılık Daire Bakanlara Kentin Ekonomik Yapısı

Sakarya satılık ev tercih edecekler, şehrin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Zira bir kentteki ekonomik olanaklar ve istihdam potansiyeli, doğrudan emlak piyasasını etkilemektedir.

1 milyona yaklaşan kişinin yaşadığı Sakarya’da ekonomik faaliyetler de çeşitlidir. Bunlar arasında tarım, hayvancılık, sanayi ve hizmet sektörü gelişmiştir. Sakarya’da yer alan Sapanca Gölü il ve ilçeler açısından önemli bir yere sahiptir. 5 km genişliğe sahip olan Sapanca, Sakarya ile Kocaeli arasında yer almaktadır.

Sakarya gölleriyle meşhur olan Sakarya’nın gölleri içme suyu olarak kullanılmaktadır. Sakarya’da Sapanca Gölü çevresi de turistik açıdan yaz-kış birçok turisti çeker. Kışın kayak turizmi, yazın da göl çevresindeki mesire alanları, yine sonbaharda da termal suların çıktığı Sapanca dinamik açıdan çok önemlidir.

Sakarya Satılık Daire Arayanlara Demografik Bilgiler

Sakarya, nüfusu en yoğun ilçelerinden biridir. 1 milyona yakın nüfusu mevcuttur. Adapazarı'nın 5–6 km batısındadır. Serdivan, Türkiye-Yunanistan nüfus mübadelesi sonucunda buraya yerleşen göçmenlerden oluşmuştur. 1999 Gölcük depreminden sonra nüfusu hızla artmış ve 1982 yılında belediye, 2008 yılında ilçe olmuştur.

Sakarya’nın İlçeleri

Sakarya’nın 16 adet ilçesi mevcuttur. Sakarya ilçelerine aşağıda yer verdik;

·       Arifiye

·       Erenler

·       Serdivan

·       Akyazı

·       Ferizli

·       Geyve

·       Hendek

·       Karapürçek

·       Karasu

·       Kaynarca

·       Adapazarı

·       Kocaali

·       Pamukova

·       Sapanca

·       Söğütlü

·       Taraklı

 

Sakarya Satılık Daire Fiyat Bilgisi

Sakarya satılık daire arayışınızı mutlu sona ulaştırmak isterseniz, bölgede yer alan emlakçılara danışabilir veya Emlakjet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Sakarya ilinde Mart 2022 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde satılık dairelerin fiyatları yüzde yüzde 103.03 artmıştır. Sakarya’da satılık evler ortalama 120 metrekaredir. Aynı özelliklerdeki ortalama satılık daire fiyatları 480.000 TL civarındadır. Seçtiğiniz evin konumu ve daire tipi, rakamı yükseltebilir veya azaltabilir. Sakarya'da ortalama geri dönüş süresi 21 yıldır. Sakarya ilinde satılık dairelerin ortalama metrekare birim fiyatı 4.000 TL’dir.

Yıllık ortalamalara bakıldığında Mart 2022 sonu itibarıyla daire için Sakarya ilinde en fazla değer kazanan ilçeler sırasıyla Sapanca, Adapazarı, Serdivan, Hendek, Arifiye olmuştur. Örneğin; Sakarya satılık daire Arifiye düşünenler için ev bedeli en çok artan ilçeler arasında yer aldığından fiyat artış göstermektedir. Dolayısı ile bütçenizi esnek bir şekilde belirlenmeniz yararınıza olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.