/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Alaçamcancel

Samsun Alaçam Satılık Daire

araması için 30 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Alaçam Satılık Daire Arayanlara Özel İlçe Hakkında Genel Bilgiler

EmlakJet, Alaçam satılık daire arayanlara özel olarak ilçe hakkında daha detaylı bilgi edinebilmek için ilçe rehberi hazırlıyor. Yeni bir ev tercihi yapmadan hemen önce, bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri sizler için bu yazımızda harmanladık. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Alaçam, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Samsun il merkezine 78 kilometre batısında yer alan bir ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Alaçam satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

  • Kuzeyinde Karadeniz,
  • Güneyinde Vezirköprü ilçesi,
  • Doğusunda Bafra ilçesi,
  • Batısında Yakakent ilçesi ve Sinop ili ile komşudur. 

Alaçam Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Alaçam ilçesinde yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 25.430’dur. Bu nüfusun yüzde 50,25’i kadın, yüzde 49,75’i erkekten oluşmaktadır. Alaçam ilçesinde satılık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 64 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden bazıları şunlardır; Doyran Mahallesi, Çeşme Mahallesi, Fatih Mahallesi, Akgüney Mahallesi, İncirli Mahallesi, Kapaklı Mahallesi, Madenler Mahallesi, Soğukçam Mahallesi, Tefekli Mahallesi, yukarıkoçlu Mahallesi, Yukarılma Mahallesi, Umutlu Mahallesi, Sancar Mahallesi, Örenli Mahallesi, Kışlakonak Mahallesi, gümüşova Mahallesi, Alpaslan Mahallesi, Habilli Mahallesi, Kadıköy Mahallesi, Killik Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Sarılık Mahallesi, Yenicami Mahallesi ve Bekiroğlu Mahallesidir. Alaçam satılık daire arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 31’dir. İlçede eğitim veren 1 anaokulu, 14 ilkokul, 9 ortaokul ve 4 adet lise bulunmaktadır. 

Alaçam Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Samsun’un Alaçam ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 128 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 725 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.376 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 165.760 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden satılık daire Samsun Alaçam ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.