/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Asarcıkcancel

Samsun Asarcık Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Asarcık Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Asarcık satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Asarcık ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Eski zamanlarda insanların yerleştiği yerler hisar şeklinde olduğundan ötürü, ilçeye “Hisarcık” denmeye başlamıştır. Ancak zamanla bu kelime “Asarcık” olmuştur. İlçe sınırları içerisinde bulunan Tarihi Gökgöl Cami, Asarcık’ın önemli mekanlarından biridir. 1989 senesinde bir belediye kurulabilmiştir.

Asarcık Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Asarcık ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Samsun iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 214 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 780 metredir. Samsun il merkezine 44 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlçenin güney bölümünde yer almaktadır. İlçe arazisini genellikle küçük düzlükler ve tepecikler meydana getirmektedir. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu tarafında Çarşamba ve Ayvacık ilçeleri bulunmaktadır.
 • İlçenin batı tarafında Kavak ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey yönünde Samsun il merkezi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney tarafında ise Ladik ilçesi ile Amasya iline bağlı olan Taşova ilçesi bulunmaktadır.

Asarcık Satılık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Asarcık satılık ev düşünenler için ilçede genel olarak Karadeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. Kış aylarında, sıcak aylarına nazaran daha fazla yağış düştüğü görülmektedir. İlçenin yıllık ortalama sıcaklığı 10,8 santigrat derecedir. Bir sene içerisinde ilçeye düşen yağış miktarı ise 559 milimetredir. En çok yağış Mayıs ayında düşerken Ağustos ayı en kurak aydır. Ortalama 19,6 santigrat derece ile Temmuz ayı yılın en sıcak ayıdır. Ortalama 1,1 santigrat derece ile ise Ocak ayı yılın en soğuk ayıdır.

Tarım sektörü, Asarcık ekonomisinin işlemesini sağlayan en önemli gelir kaynağını oluşturmaktadır. Bu tarım faaliyetlerinin sonucunda buğday, mısır, arpa ve şeker pancarı gibi oldukça önemli tarımsal ürünler üretilebilmektedir. 

Asarcık Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Asarcık ilçesinde toplam 17.628 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,03’ü kadın olup geriye kalan %49,97’sini erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %4,81 olarak tespit edilmiştir. 

Asarcık ilçesinde 32 adet mahalle mevcuttur. Asarcık satılık ev arıyorsanız seçebileceğiniz, en çok tercih edilen mahalleri aşağıda listeledik:

 • Acısu Mahallesi,
 • Kılavuzlu Mahallesi,
 • Biçincik Mahallesi,
 • Akyazı Mahallesi,
 • Atatürk Mahallesi,
 • Yeniömerli Mahallesi,
 • Aydınköy Mahallesi.

Asarcık Kılavuzlu Mahallesi satılık ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

17 Eylül 2021

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

15 Eylül 2021

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

15 Eylül 2021

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

15 Eylül 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.