Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ladikcancel
Samsuncancel

Samsun Ladik Satılık Daire

araması için 3 ilan bulundu

Ladik Satılık Daire Arayanlara Özel İlçe Tanıtım Rehberi

EmlakJet, Ladik satılık daire arayanlara özel olarak ilçe hakkında daha detaylı bilgi edinebilmek için ilçe rehberi hazırlıyor. Yeni bir ev tercihi yapmadan hemen önce, bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri sizler için bu yazımızda harmanladık. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Ladik, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin Orta Karadeniz Bölümü’nde yer alan Samsun ilinin nüfus bakımından en küçük ikinci ilçesidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Ankara-Samsun karayolu üzerinde, Toptepe sapağı ile başlayan Erzincan yolunun 12. Kilometresinde bulunan Akdağ’ın etekleri üzerinde kurulmuş bir ilçedir. Samsun il merkezine 80 kilometre mesafede ve ilin güneyinde Amasya il sınırında bulunur. 

Ladik satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

  • Kuzeyinde Kavak ve Havza ilçeleri,
  • Güneyinde ve doğusunda Amasya il sınırı,
  • Batısında Havza ilçesi ile komşudur. 

Ladik Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Ladik ilçesinde yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 16.368’dir. Bu nüfusun yüzde 50,46’sı kadın, yüzde 49,54’ü erkekten oluşmaktadır. Ladik ilçesinde satılık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 67 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden bazıları şunlardır; Gürün Mahallesi, Bahşi Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Aktaş Mahallesi, Kirazpınar Mahallesi, Küpecik Mahallesi, Hasırcı Mahallesi, Şeyhli Mahallesi, Kıranboğaz Mahallesi, Yumaklı Mahallesi, Soğanlı Mahallesi, Derinöz Mahallesi, Deliahmetoğlu Mahallesi, Yenicami Mahallesi, İskaniye Mahallesi, Çadırkaya Mahallesi ve Yuvacık Mahallesidir. Samsun Ladik satılık daire arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 17’dir.

Ladik Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Samsun’un Ladik ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 130 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 842 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.472 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 152.880 TL’dir. 
  • 3+1 138 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 171.258 TL’dir.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden satılık daire Samsun Ladik Gürün Mahallesi ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.