Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Samsun Salıpazarı Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Salıpazarıcancel
Samsuncancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Salıpazarı Satılık Daire Arayanlara Özel İlçe Hakkında Genel Bilgiler

EmlakJet, Salıpazarı satılık daire arayanlara özel olarak ilçe hakkında daha detaylı bilgi edinebilmek için ilçe rehberi hazırlıyor. Yeni bir ev tercihi yapmadan hemen önce, bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri sizler için bu yazımızda harmanladık. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Salıpazarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin Orta Karadeniz Bölümü’nde yer alan Samsun il merkezine 54 kilometre doğusunda yer alan bir ilçesidir. Terme ve Çarşamba ilçelerine ait Alanyaykın, Düzköy ve Bereket köylerinin birleştirilmesiyle 1973 yılında belediye olmuş, 1988 yılında da ilçe teşkilatı kurulmuştur. İlçe ismini her hafta salı günü ilçede kurulan pazardan almıştır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçede bir fındık bahçesinde yosunlarla kaplanmış çeşitli kayaların üzerinde Oğuz boylarından Peçenekler ve Kıpçakların kullandığı Runik Türkçe yazılar ve damgalar bulunmuştur. Salıpazarı satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

  • Kuzeyinde Çarşamba ilçesi,
  • Doğusunda Terme ilçesi,
  • Güneyinde Tokat ilinin Erbaa ve Akkuş ilçeleri,
  • Batısında Ayvacık ilçesi ile komşudur. 

Salıpazarı Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Salıpazarı ilçesinde yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 19.990’dır. Bu nüfusun yüzde 48,56’sı kadın, yüzde 51,44’ü erkekten oluşmaktadır. Salıpazarı ilçesinde satılık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 44 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden bazıları şunlardır; Muslubey Mahallesi, Sarıhasan Mahallesi, Alan Mahallesi, Karadere Mahallesi, Karaman Mahallesi, Yeni Mahallesi, Esatçiftliği Mahallesi, Biçme Mahallesi, Cevizli Mahallesi, Gökçeli Mahallesi, Dikencik Mahallesi, Kocalar Mahallesi, Suluca Mahallesi, Orta Mahallesi, Tepealtı Mahallesi, Merkez Kocalar Mahallesi ve Fatsalılar Mahallesidir. Salıpazarı satılık konut arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 24’tür.

Salıpazarı Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Samsun’un Salıpazarı ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 118 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 913 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.267 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 125.552 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden satılık daire Samsun Salıpazarı ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.