Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Samsun Yakakent Satılık Daire

araması için 5 ilan bulundu
search
Yakakentcancel
Samsuncancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ

Yakakent Satılık Daire Arayanlara Özel İlçe Hakkında Genel Bilgiler

EmlakJet, Yakakent satılık daire arayanlara özel olarak ilçe hakkında daha detaylı bilgi edinebilmek için ilçe rehberi hazırlıyor. Yeni bir ev tercihi yapmadan hemen önce, bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri sizler için bu yazımızda harmanladık. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Yakakent, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin Orta Karadeniz Bölümü’nde yer alan Samsun il merkezine 79 kilometre batısında yer alan bir ilçesidir. İlçe Karadeniz Sahil Yolu üzerinde, Sinop il sınırında bulunur. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. 1963 yılında belediye statüsü kazanmış, 1991’e kadar kasaba, sonrasında ise ilçe olmuştur. Önceki ismi Gümenüz, aynı tarihte Yakakent’e dönüştürülmüştür. Balıkçılık ve tütün ön plandaki ekonomik unsurlarıdır. Yaz mevsiminde tatil ve deniz turizmi için nüfusu artış göstermektedir. Yakakent satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

  • Kuzeyinde Karadeniz,
  • Doğusunda Bafra ilçesi,
  • Güneyinde Vezirköprü ve Bafra ilçeleri,
  • Batısında Alaçam ilçesi ve Sinop il sınırı ile komşudur. 

Yakakent Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Yakakent ilçesinde yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 8.685’tir. Bu nüfusun yüzde 50,77’si kadın, yüzde 49,23’ü erkekten oluşmaktadır. Yakakent ilçesinde satılık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 17 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden bazıları şunlardır; Büyükkırık Mahallesi, Karaaba Mahallesi, Liman Mahallesi, Sarıgöl Mahallesi, Çamalan Mahallesi, Kuzören Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Asmapınar Mahallesi, Çepni Mahallesi, Merkez Mahallesi, Kayalı Mahallesi, Küplüağzı Mahallesi, Yassıdağ Mahallesi, Mutaflı Mahallesi, Gündüzlü Mahallesi, Kozköy Mahallesi ve Kürüz Mahallesidir. Yakakent satılık ev arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 54’tür.

Yakakent Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Samsun’un Yakakent ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 140 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.107 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.502 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 231.280 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan tüm ilanlardan Samsun Yakakent sahibinden satılık daire fiyatları detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

11 Ağustos 2022

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

9 Ağustos 2022

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.