/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akçakalecancel

Şanlıurfa Akçakale Satılık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Akçakale Satılık Daire Düşünenler İçin İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet, Akçakale satılık daire arayışında olan tüm kullanıcılar için ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri tek bir kaynakta birleştirdi. Yeni bir ev seçimi yapmadan hemen önce Emlakjet’in birbirinden farklı ilan seçeneklerini inceleyebilir ve bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Akçakale, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Şanlıurfa ilinin güneyinde Suriye Devlet sınırında bulunan bir sınır ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Şanlıurfa’nın güneyinde yer alan ilçede karasal iklim yaşanmaktadır. Kış mevsimi soğuk, yaz mevsimi sıcak ve kurak geçer. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçenin yerleşim yeri olarak kullanılması yüzyılı aşkın bir geçmişe sahiptir. İlçe halkının ekonomik geçim kaynağı tarımdır. Pamuk ve buğday en çok üretimi yapılan tarımsal ürünleridir. Önemli ölçüde mısır da yetiştirilmektedir. Akçakale satılık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

 • Kuzeyinde Harran ve Eyyübiye ilçesi,
 • Güneyinde Suriye Devlet sınırı,
 • Batısında Suruç ilçesi,
 • Doğusunda ise Ceylanpınar ilçesi ile komşudur. 

Akçakale Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Akçakale ilçesinde yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 115.615’tir. Bu nüfusun yüzde 48,85’i kadın, yüzde 51,15’i erkekten oluşmaktadır. İlçede satılık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 103 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden bazıları;

 • Fatih Sultan Mehmet Mahallesi,
 • Atatürk Mahallesi,
 • Süleymanşah Mahallesi,
 • Adnan Menderes Mahallesi,
 • Fevzi Çakmak Mahallesi ve
 • Turgut Özal Mahallesidir. 

Akçakale satılık ev ya da Akçakale müstakil evler arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 155’tır. 

Akçakale Satılık Daire Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 188 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 638 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.322 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 207.552 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Şanlıurfa Akçakale sahibinden satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

9 Ekim 2020

Eminevim'den Yeni Kampanya

Eminevim'den Yeni Kampanya

8 Ekim 2020

Gayrimenkulün Yeşil-Beyazı, Futbolun ...

Gayrimenkulün Yeşil-Beyazı, Futbolun ...

2 Ekim 2020

Akçakale Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.