Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Şanlıurfa Ceylanpınar Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
Ceylanpınarcancel
Şanlıurfacancel

Ceylanpınar Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com ailesi olarak bölgede ki en güvenilir, en kaliteli ve en uygun evleri sizlere sunmak için oluşturduğumuz bu tanıtım rehberinde; bu defa Ceylanpınar satılık daire arayanlarımız için Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. Tarihi geçmişi, yaklaşık olarak 5000 yıl öncesine kadar uzanan Ceylanpınar, 47 mahalleden meydana gelmiş olup 2019 yılı TUİK son nüfus bilgilerine göre 87.684 nüfusla Şanlıurfa’nın en az nüfuslu dördüncü ilçesi olarak yüzde 4,31’lik kısımda yerini almaktadır. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bu ilçemizin, Şanlıurfa il merkezine uzaklığı 141 kilometre olup 2.001 kilometrekare yüz ölçümlü bir toprak alanına sahiptir ve denizden yüksekliği 360 metredir. Eğitim alanında bünyesinde yükseköğretim olarak; Harran Üniversitesi’ne ait bir tane Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır. Sınırları içerisinde Türkiye’nin en büyük devlet üretme çiftliği olan TİGEM bulunmaktadır. TİGEM’de büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvancılık, buğday, pamuk, nohut, mercimek, ayçiçeği ve mısır üretilmektedir. 

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde Ceylanpınar satılık konut arayanlar için ilçenin;

 • Kuzeyinde; Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesi,
 • Batısında; Şanlıurfa’nın Merkez ve Harran ilçesi,
 • Doğusunda; Mardin’in Kızıltepe ilçesi,
 • Güneyinde ise; Suriye sınırı yer almaktadır.

Ulaşım karayolu ve demiryolu üzerinden olup ilçe içi ulaşım; merkezden her yarım saatte bir kalkan toplu taşıma araçlarıyla çok rahat ulaşım sağlanacak şekildedir.

Ceylanpınar Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Konut Fiyat Bilgisi

Emlakjet’in emlakçılarından edinilen bilgiler doğrultusunda Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinden ev satın almak isteyenlere Ceylanpınar’a ait dairelerin fiyatlarını ve metrekarelerini, oda sayılarıyla birlikte sizler için paylaşmak istiyoruz. İlçede, ortalama üzerinden; birim fiyatı metrekare üzerine 850 TL olan alanı 151 metrekareye sahip bir daireyi, 128.350 TL’ye satın alabilirsiniz. Öncelikle şunu belirtmek istersek satın alacağınız dairelerin fiyatları; bulunduğu bölgenin yaşam şartlarına göre değişim gösterebilir. Genellikle; dairenin bulunduğu çevreye, binanın yaşına, dairenin metrekaresine, oda sayısına, hastaneye, üniversiteye, turistik bölgelere, tren duraklarına, merkeze ve merkez duraklarının yakınlıklarına göre fiyatlar değişim gösterebiliyor. Dilerseniz bu daireleri istediğiniz kriterlere uyduğu takdirde eşyalı veya eşyasız özelliklerle de bulabileceğiniz gibi müstakil ev, köy evi, arsa, dükkan veya daire tipinde de satın alabilmeniz mümkün. Eğer Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde müstakil ev veya daire almak gibi bir fikriniz var ise bu konuda daha detaylı bir yardım almak için Emlakjet.com listeleme sayfasına Ceylanpınar sahibinden satılık daire yazıp istediğiniz kriterlerde ki evi filtreleyip emlakçılarımızla veya ev sahiplerimizle iletişime geçebilirsiniz. 

Ceylanpınar Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Mahalle Bilgileri

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine ait ev satın alabileceğiniz toplam 47 mahalle vardır. Emlakjet, buradan ev satın almayı düşünenler için en kalabalık nüfusa ait mahallerinden birkaçını sizleri bilgilendirmek amaçlı yazıya döküp derledi. Bunlar;

 • Ensar Mahallesi,
 • Bahçelievler Mahallesi,
 • 15 Temmuz Mahallesi,
 • Büyükçaylı Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Seydo Atilla Mahallesi,
 • Selahaddin Eyyübi Mahallesi,
 • Fatih Sultan Mehmet Mahallesi,
 • Yenişehir Mahallesi,
 • Muratlı Mahallesi,
 • Turgut Özal Mahallesi,
 • Adnan Menderes Mahallesi’dir.

Ceylanpınar ilçesine ait satılık en uygun ve en yaşanabilir evlere kolaylıkla ulaşabilmeniz için bölgenin en güvenilir emlakçılarını ve ev sahiplerini sizlere sunan Emlakjet.com listeleme sayfasına Şanlıurfa Ceylanpınar Ensar Mahallesi satılık daireler yazarak dilediğiniz kriterlerde ki özellikleri filtreleyip en hızlı bir şekilde hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.