Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Halfeticancel
Şanlıurfacancel

Şanlıurfa Halfeti Satılık Daire

araması için 3 ilan bulundu

Halfeti Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com ailesi olarak bölgede ki en güvenilir, en kaliteli ve en uygun evleri sizlere sunmak için oluşturduğumuz bu tanıtım rehberinde; bu defa Halfeti satılık daire arayanlarımız için Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesine doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. Tarihi geçmişi, yaklaşık olarak M.Ö. 855 yıllarına kadar uzanan Halfeti, 44 mahalleden meydana gelmiş olup 2019 yılı TUİK son nüfus bilgilerine göre 41.142 nüfusla Şanlıurfa’nın en az nüfuslu ilçesi olarak yüzde 2,02’lik kısımda yerini almaktadır. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bu ilçemizin, Şanlıurfa il merkezine uzaklığı 112, Gaziantep’e uzaklığı 105 kilometre olup 646 kilometrekare yüz ölçümlü bir toprak alanına sahiptir ve denizden yüksekliği 450 metredir. Eğitim alanında bünyesinde yükseköğretim olarak; Harran Üniversitesi’ne ait bir tane Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır. Halkın başlıca ekonomik gelir kaynakları; tarım ve hayvancılık üzerinden sağlanmaktadır. İlçenin, ziyaret etmeniz gereken tarihi yapılarının ve doğal güzelliklerinin başında ise; 

 • Kız Mağarası,
 • Rum Kale,
 • Savaşan Köyü,
 • Halfeti Ulu Cami,
 • Asma Köprü,
 • Aziz Nerses, Barşavma, Kantarma Kiliseleri gibi güzellikler gelmektedir.

Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde Halfeti satılık konut arayanlar için ilçenin;

 • Kuzeyinde; Adıyaman’ın Besni ilçesi
 • Batısında; Gaziantep’in Araban, Yavuzeli ve Nizip ilçeleri,
 • Doğusunda; Şanlıurfa’nın Bozova ilçesi,
 • Güneyinde ise; Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi yer almaktadır.

Ulaşım karayolu üzerinden olup ilçe içi ulaşım; merkezden her yarım saatte bir kalkan toplu taşıma araçlarıyla çok rahat ulaşım sağlanacak şekildedir.

Halfeti Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Konut Fiyat Bilgisi

Emlakjet’in emlakçılarından edinilen bilgiler doğrultusunda Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinden ev satın almak isteyenlere Halfeti’ye ait dairelerin fiyatlarını ve metrekarelerini, oda sayılarıyla birlikte sizler için paylaşmak istiyoruz. İlçede, ortalama üzerinden; birim fiyatı metrekare üzerine 1.078 TL olan alanı 160 metrekareye sahip bir daireyi, 172.480 TL’ye satın alabilirsiniz. Öncelikle şunu belirtmek istersek satın alacağınız dairelerin fiyatları; bulunduğu bölgenin yaşam şartlarına göre değişim gösterebilir. Genellikle; dairenin bulunduğu çevreye, binanın yaşına, dairenin metrekaresine, oda sayısına, hastaneye, üniversiteye, turistik bölgelere, merkeze ve merkez duraklarının yakınlıklarına göre fiyatlar değişim gösterebiliyor. Dilerseniz bu daireleri istediğiniz kriterlere uyduğu takdirde eşyalı veya eşyasız özelliklerle de bulabileceğiniz gibi müstakil ev, köy evi, arsa, dükkan veya daire tipinde de satın alabilmeniz mümkün. Eğer Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde müstakil ev veya daire almak gibi bir fikriniz var ise bu konuda daha detaylı bir yardım almak için Emlakjet.com listeleme sayfasına Halfeti sahibinden satılık daire yazıp istediğiniz kriterlerde ki evi filtreleyip emlakçılarımızla veya ev sahiplerimizle iletişime geçebilirsiniz. 

Halfeti Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Mahalle Bilgileri

Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesine ait ev satın alabileceğiniz toplam 44 mahalle vardır. Emlakjet, buradan ev satın almayı düşünenler için en kalabalık nüfusa ait mahallerinden birkaçını sizleri bilgilendirmek amaçlı yazıya döküp derledi. Bunlar;

 • Argıl Mahallesi,
 • Karaotlak Mahallesi,
 • Siyahgül Mahallesi,
 • Yukarıgöklü Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Gürkuyu Mahallesi,
 • Seldek Mahallesi,
 • Fırat Mahallesi,
 • Aşağı Göklü Mahallesi’dir.

Halfeti ilçesine ait satılık en uygun ve en yaşanabilir evlere kolaylıkla ulaşabilmeniz için bölgenin en güvenilir emlakçılarını ve ev sahiplerini sizlere sunan Emlakjet.com listeleme sayfasına Şanlıurfa Halfeti satılık müstakil evler sahibinden veya Şanlıurfa Halfeti’de sahibinden satılık eski ev yazarak dilediğiniz kriterlerde ki özellikleri filtreleyip en hızlı bir şekilde hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.