Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hilvancancel
Şanlıurfacancel

Şanlıurfa Hilvan Satılık Daire

araması için 3 ilan bulundu

Hilvan Satılık Daire Düşünenler İçin İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet, Hilvan satılık daire arayışında olan tüm kullanıcılar için ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri tek bir kaynakta birleştirdi. Yeni bir ev seçimi yapmadan hemen önce Emlakjet’in birbirinden farklı ilan seçeneklerini inceleyebilir ve bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Hilvan, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Şanlıurfa il merkezinin kuzeyinde yer alan bir ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. İlçede karasal iklim yaşanmaktadır. Kış mevsimi soğuk, yaz mevsimi sıcak ve kurak geçer. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçenin yerleşim yeri olarak kullanılması yüzyılı aşkın bir geçmişe sahiptir. İlçe halkının ekonomik geçim kaynağı tarımdır. Hilvan satılık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

 • Kuzeyinde Atatürk Barajı ve Siverek ilçesi,
 • Güneyinde Karaköprü ve Haliliye ilçesi,
 • Batısında Atatürk Barajı ve Adıyaman il sınırı,
 • Doğusunda ise Siverek ilçesi ile komşudur. 

Hilvan Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Hilvan ilçesinde yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 42.724’tür. Bu nüfusun yüzde 49,29’u kadın, yüzde 50,71’i erkekten oluşmaktadır. İlçede satılık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 69 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden bazıları;

 • Yeni Mahallesi,
 • Bağlar Mahallesi,
 • Karacurun Mahallesi,
 • Bahçelievler Mahallesi,
 • Gölcük Mahallesi ve
 • Kuskunlu Mahallesidir. 

Hilvan satılık ev ya da Hilvan müstakil evler arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 77’dir. 

Hilvan Satılık Daire Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 136 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 504 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.062 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 102.952 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Şanlıurfa Hilvan sahibinden satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.