/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Siverekcancel

Şanlıurfa Siverek Satılık Daire

araması için 9 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Siverek Satılık Daire Arayan Kişiler İçin Mahalle Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Siverek satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, ulaşımı ve konut satış piyasasını öğrenebilirsiniz.

Şanlıurfa iline bağlı Siverek ilçesi Türkiye’nin en büyük ilçeleri arasında yer almaktadır. Siverek satılık daire arayan kişiler ilçenin iklimsel koşulları ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe karasal iklimin etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Siverek satılık ev arayan kişiler ilçede ekonomik faaliyetler kapsamında tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenildiğinin bilgisine ulaşmaktadır.

Siverek Satılık Daire Arayan Kişiler Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2019 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 260 bin 970’tir. İlçe nüfusunun yüzde 50,57’sini (131 bin 983) erkek, yüzde 49,43’ünü (128 bin 987) kadın nüfusu oluşturmaktadır. İlçeden konut arayışında olan kişilerin konut tercihinde bulunabileceği 174 adet mahalle bulunmaktadır. Siverek satılık konut tercihinde bulunmak isteyen kişilerin konut tercihinde bulunabileceği mahallelerden başlıcaları: Beyçeri Mahallesi, Beydeş Mahallesi, Bozkuyu Mahallesi, Bozlak Mahallesi, Böğürtlen Mahallesi, Bürüncek Mahallesi, Büyükgöl Mahallesi, Büyükkazanlı Mahallesi, Büyükoba Mahallesi, Büyüktepe Mahallesi, Büyükyakıtlı Mahallesi, Camikebir Mahallesi, Canpolat Mahallesi, Cinhisar Mahallesi, Çağa Mahallesi, Çağdaş Mahallesi, Çanakçı Mahallesi, Çatlı Mahallesi, Çavuşlu Mahallesi, Çaylarbaşı Mahallesi, Çeltik Mahallesi, Çepni Mahallesi, Çevirme Mahallesi, Çiftçibaşı Mahallesi, Çubuklu Mahallesi, Dağbaşı Mahallesi, Damlıca Mahallesi, Darıcalı Mahallesi, Deliktaş Mahallesi, Dicle Mahallesi, Direkli Mahallesi, Divan Mahallesi ve Doğukent Mahallesi’dir.

Siverek Satılık Daire Arayan Kişiler Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumu Bilgisi

Günümüzde çocuk sahibi aileler için ilçenin eğitim kurumları oldukça önemlidir. İlçe sınırları içerisinde birçok eğitim kurumu yer almaktadır. İlçe halkı bu eğitim kurumlarının eğitim kalitesinden oldukça memnundur. Şanlıurfa Siverek satılık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Selçuk İlkokulu: Fırat Mahallesi, Çermik Bulvarı, Pk:63600 Siverek/Şanlıurfa. Daha detaylı bilgiler için (0414) 552 20 81 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • İsmet Paşa Orta Okulu: Fırat, Fırat 9. Sokak, No:11, 63600 Siverek/Şanlıurfa.
  • Siverek ortaokulu: Bahçelievler, 63600 Siverek/Şanlıurfa.
  • Siverek Anadolu Öğretmen Lisesi: Yenişehir Mahallesi, Çermik Siverek Yolu, 63600 Altaylı Köyü/Siverek/Siverek/Şanlıurfa. Daha detaylı bilgiler için (0414) 552 11 54 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Siverek İlköğretim Okulu: Hasan Çelebi, Hürriyet Caddesi, No:45, 63600 Siverek/Şanlıurfa. Daha detaylı bilgiler için (0414) 552 10 86 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Siverek Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi: Güney, 63600 Siverek/Şanlıurfa.

Sizler de satılık daire tercihini Şanlıurfa ilinin Siverek ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Şanlıurfa Siverek uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit,  ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Siverek Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.