/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şirvancancel

Siirt Şirvan Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Şirvan Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Şirvan satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut kiralama tercihinde bulunabilirsiniz.

Şirvan Satılık Daire Arayan Vatandaşlar için ilçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Şirvan ilçesi Siirt il merkezine 26 kilometrelik bir mesafede yer almakadır. Şirvan satılık daire arayan kişiler ilçenin iklimi, coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin toplam yüzölçümü 1.034 kilometrekaredir. İlçenin doğu kesimlerinde Pervari ilçesi, batı kesimlerinde Baykan ilçesi, kuzey kesimlerinde Bitlis ilçesi, doğu kesimlerinde Hizan ilçesi, güney kesimlerinde ise Siirt ili yer almaktadır. İlçe karasal iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Şirvan satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında meyve, sebze ve hububat ürünlerinin tarım faaliyetleri yapılmaktadır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Şirvan Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 22 bin 580’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,20’sini (11 bin 561) erkek, yüzde 48,80’ini (11 bin 19) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Şirvan satılık konut arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği 5 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Bağcılar Mahallesi, Fatih Mahallesi, Kırtepe Mahallesi, Küfre Mahallesi ve Sit Mahallesi’dir.

Şirvan Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

İlçeden konut tercihinde bulunmayı düşünen kişiler ilçenin eğitim kurumları hakkında da detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe eğitim kurumları ve bu eğitim kurumlarının vermiş olduğu eğitim kalitesi bakımından oldukça donanımlıdır. İlçe halkı ilçede yer alan okullardan oldukça memnundur.  Siirt Şirvan satılık daire arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar: 

  • Şirvan Park Elektrik Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi: Küfre, Şeyh Haydar Caddesi, 56760 Şirvan/Siirt. Daha detaylı bilgiler için (0484) 511 22 33 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Şirvan Anadolu İmam Hatip Lisesi: Küfre, 56760 Şirvan/Siirt. Daha detaylı bilgiler için (0484) 511 22 32 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler satılık daire tercihini Siirt ilinin Şirvan ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Siirt Şirvan uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

11 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şirvan Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.