/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ayancıkcancel

Sinop Ayancık Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Ayancık Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak satılık daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Ayancık satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleri hakkında bilgi edinerek konut satın alma tercihinde bulunabilirsiniz.

Ayancık Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Batı Karadeniz Bölgesi içerisinde yer alan Ayancık ilçesi geçmişten günümüze birçok önemli millete ev sahipliği yapmıştır. Ayancık satılık daire arayan kişiler ilçenin iklimi, coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin kuzey kesimlerinde Karadeniz, güney kesimlerinde Sinop iline bağlı Boyabat ilçesi ve Kastamonu iline bağlı Taşköprü ilçesi, batı kesimlerinde Sinop iline bağlı Türkeli ilçesi, doğu kesimlerinde ise Sinop iline bağlı Erfelek ilçesi yer almaktadır. İlçe Sinop il merkezine 55 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Denizden yüksekliği ortalama 10 metre olan ilçe ismini ilçe sınırlarında yer alan Ayan Tepesi’nden almaktadır. İlçe Karadeniz iklim bölgesi içerisindedir. Bu nedenle ilçede yazlar ılık ve yağışlı, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe ormanlık araziler bakımından oldukça zengindir. İlçede yer alan ormanlarda çınar, ıhlamur, kara ağaç, kavak, köknar, çam ve gürgen ağaçları yer almaktadır. Ayancık satılık ev arayan kişiler ilçenin ekonomisi hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenildiğinin bilgisine ulaşılmaktadır.

Ayancık Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 23 bin 720’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,68’ini (11 bin 784) erkek, yüzde 50,32’sini (11 bin 936) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Ayancık satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 4 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Cevizli Mahallesi, Çayiçi Mahallesi, Denizciler Mahallesi ve Yalı Mahallesi’dir.

Ayancık Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgilendirme

Ayancık ilçesinden konut satın almak isteyen kişiler ilçenin eğitim imkanları hakkında detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. İlçe halkından edinilen bilgiler göre ilçede yer alan eğitim kurumlarının eğitim kadroları da oldukça başarılıdır. Sinop Ayancık satılık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar: 

  • Atatürk Anadolu Lisesi: Yalı, Şevki Şentük Caddesi No:25, 57400 Ayancık/Sinop.
  • Ayancık Sağlık Meslek Lisesi: Yalı, Hastane Sokak No:4, 57400 Ayancık/Sinop. Daha detaylı bilgiler için (0368) 613 35 25 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de satılık daire tercihini Sinop ilinin Ayancık ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Sinop Ayancık uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.