Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Sinop Durağan Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Durağancancel
Sinopcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Durağan Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Durağan satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan aylar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut satın alabilirsiniz.

Durağan Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Sinop ilinin güneydoğu kesimlerinde yer alan Durağan ilçesi Boyabat, Dikmen ve Saraydüzü ilçeleri ile komşu olup Samsun il sınırında yer almaktadır. Durağan satılık daire arayan kişiler ilçenin iklimi, coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe bulunduğu konum itibari ile Karadeniz ikliminin etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar ılık ve yağışlı, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Kızılırmak havzası üzerinde yer alan ilçenin toprakları da oldukça verimlidir. İlçede tarım arazisi sayısı oldukça fazladır. Durağan satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında sulu tarım ve kuru tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede kuru tarım faaliyetleri kapsamında tahıl ürünlerinin ekimi yapılırken, sulu tarım faaliyetleri kapsamında ise çeltik tarımı yapılmaktadır. İlçede yürütülen hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise yoğun olarak küçükbaş hayvancılık, azami miktarda ise büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Durağan Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 19 bin 650’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,69’unu (9 bin 960) erkek, yüzde 49,31’ini (9 bin 690) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Durağan satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 5 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Altınkaya Mahallesi, Buzluk Mahallesi, Gökırmak Mahallesi, Merkez Mahallesi ve Yeşilyurt Mahallesi’dir.

Durağan Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

İlçeden konut arayan kişiler ilçenin eğitim kurumları konusundaki donanımını da merak etmektedir. Özellikle çocuklu aileler için ilçenin eğitim imkanları oldukça önemlidir. İlçe hakkında yapılan araştırmalar sonucunda ilçenin eğitim kurumları ve bu eğitim kurumlarının verdiği eğitim kalitesi bakımından oldukça başarılı olduğu bilgisine ulaşılmıştır. Sinop Durağan satılık daire arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar: 

  • Şehit Kadirler İlkokulu: Merkez Mahallesi Yusuf Kemal Tengirşek Caddesi Pk:57700 Durağan/Sinop, 57700. Daha detaylı bilgiler için (0368) 416 21 70 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Durağan Sağlık Meslek Lisesi: Merkez, Buzluk Caddesi, 57700 Durağan/Sinop. Daha detaylı bilgiler için (0368) 416 12 50 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Mehmet Akif Ersoy İlkokulu: Altınkaya, Mithatpaşa Sokak, 57700 Durağan/Sinop.

Sizler de satılık daire tercihini Sinop ilinin Durağan ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Sinop Durağan uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir, böylelikle de tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.