/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Erfelekcancel

Sinop Erfelek Satılık Daire

araması için 5 ilan bulundu

Erfelek Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Erfelek satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Erfelek Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkıda Genel Bilgiler

Sinop ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Erfelek ilçesi geçmişten günümüze kadar birçok önemli millete ev sahipliği yapmıştır. Erfelek satılık daire arayan kişiler ilçenin iklimi, coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe bulunduğu konum itibari ile Karadeniz ikliminin etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar ılık ve yağışlı, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almakta olup, yer yer düzlük arazileri de içerisinde barındırmaktadır. Erfelek satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelinin tarım, hayvancılık ve turizm faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır. İlçede turizm faaliyetleri kapsamında doğa sporları turizmi ile ilgilenilmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında küçükbaş hayvancılık ve balıkçılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede yapılan tarım faaliyetleri kapsamında ise sebze ve meyve tarım faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede yer yer seracılık faaliyetlerinin de yapıldığının bilgisine ulaşılmaktadır.

Erfelek Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 12 bin 49’dur. İlçe nüfusunun yüzde 50,31’ini (6 bin 62) erkek, yüzde 49,69’unu (5 bin. 987) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Erfelek satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Kınık Mahallesi, Merkez Mahallesi ve Salavat Mahallesi’dir.

Erfelek Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgilendirme

İlçeden konut arayan kişilerin bir diğer önem verdiği konu ise ilçenin eğitim kurumlarıdır. İlçe eğitim kurumları ve bu eğitim kurumlarının vermiş olduğu eğitimler bakımından oldukça zengindir. Özellikle çocuklu aileler için ilçenin eğitim kurumları oldukça önemlidir. Sinop Erfelek satılık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Yunusemre İlkokulu: Merkez, Çayiçi Sokak, 57800 Erfelek/Sinop.
  • Atatürk İlkokulu: Merkez Mahallesi Cumhuriyet Cd. Pk:57800 Erfelek/Sinop, 57800. Daha detaylı bilgiler için (0368) 511 20 24 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Şehit Özkan Çelikkaya Çok Programlı Lisesi: Kınık, Hüseyin Deligöz Caddesi, 57800 Erfelek/Sinop.

Sizler de satılık daire tercihini Sinop ilinin Erfelek ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibiden Sinop Erfelek uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Erfelek Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.