Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Sivas Divriği Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
Divriğicancel
Sivascancel

Divriği Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Divriği satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleri hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alabilirsiniz.

Divriği Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Sivas ilinin Divriği ilçesi Doğu Anadolu Bölgesi içerisinde yer almaktadır. Fırat Nehri’nin bir kolu olarak önem kazanan Çaltı Vadisi’nin kenarında kurulan ilçenin denizden yüksekliği 1.225 metredir. Toplam yüzölçümü 2 bin 78 kilometrekaredir. İlçenin doğu kesimlerinde İliç ve Kemaliye ilçeleri, batı kesimlerinde Kangal ilçesi, kuzey kesimlerinde İmranlı ve Zara ilçeleri, güney kesimlerinde ise Arguvan, Arapgir ve Hekimhan ilçeleri yer almaktadır. Divriği satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan madencilik faaliyetleri kapsamında ise demir madeni hakkında çalışmalar yürütülmektedir.

Divriği Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 16 bin 377’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,40’ını (8 bin 417) erkek, yüzde 48,60’ını (7 bin 960) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Divriği satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 26 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Abuçimen Mahallesi, Ahmetpaşa Mahallesi, Arhusu Mahallesi, Aşağıhamam Mahallesi, Ceditpaşa Mahallesi, Demirdağ Mahallesi, Dillioğlu Mahallesi, Gökçecamii Mahallesi, Güllübağ Mahallesi, Hacıkumru Mahallesi, Hacıosmanmescidi Mahallesi, İmamoğlu Mahallesi, Kale Mahallesi, Kalealtı Mahallesi, Küçükhüseyin Mahallesi, Kültürlü Mahallesi, Maden Mahallesi, Mercantepe Mahallesi, Süleymanağa Mahallesi, Turabali Mahallesi, Ulucamii Mahallesi ve Zeliha Hatun Mahallesi’dir.

Divriği Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

İlçeden konut arayan kişiler ilçe eğitim kurumları ile yakından ilgilenmektedir. Özellikle çocuk sahibi aileler için ilçenin eğitim kurumları ve bu eğitim kurumlarının kalitesi oldukça önemlidir. İlçe halkından edinilen bilgilere göre ilçe içerisinde yer alan eğitim kurumları eğitim bakımından oldukça kalitelidir. Sivas Divriği satılık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Selavattepe İlköğretim Okulu: Aşağıhamam, Gökçe Cami Sokak No:2, 58300 Divriği/Sivas. Daha detaylı bilgiler için (0346) 419 10 78 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Danacı Sadık Özgür İlköğretim Okulu: İmamoğlu, Dağ Yolu Sokak, Pk:58300, 58300 Divriği/Sivas. Daha detaylı bilgiler için (0346) 418 21 41 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de satılık daire tercihini Sivas ilinin Divriği ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibiden Sivas Divriği uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Divriği Satılık Daire
Abuçimen MahallesiAdatepe KöyüAğaçlıgöl KöyüAhmetpaşa MahallesiAkbaba KöyüAkmeşe KöyüAkpelit KöyüArhusu MahallesiArıkbaşı KöyüAşağıhamam MahallesiAtmalıoğlu KöyüAvşarcık KöyüBahçeli KöyüBahtiyar KöyüBalova KöyüBaşören KöyüBayırlı KöyüBayırüstü KöyüBeldibi KöyüBeyköy KöyüCeditpaşa MahallesiÇakırağa KöyüÇakırtarla KöyüÇakmakdüzü KöyüÇamlık KöyüÇamurlu KöyüÇayören KöyüÇayözü KöyüÇiğdemli KöyüÇitme KöyüÇobandurağı KöyüÇukuröz KöyüDemirdağ MahallesiDerimli KöyüDikmeçay KöyüDiktaş KöyüDillioğlu MahallesiDişbudak KöyüDumluca KöyüDuruköy KöyüEğrisu KöyüEkinbaşı KöyüErikli KöyüEskibeyli KöyüGedikbaşı KöyüGezey KöyüGökçebel KöyüGökçecamii MahallesiGökçeharman KöyüGölören KöyüGöndüren KöyüGüllübağ MahallesiGüllüce KöyüGünbahçe KöyüGüneş KöyüGüneyevler KöyüGüresin KöyüGürpınar KöyüGüvenkaya KöyüHacıkumru MahallesiHacıosmanmescidi MahallesiHandere KöyüHöbek Köyüİkizbaşak Köyüİmamoğlu Mahallesiİmirhan Köyüİnanlı Köyüİncirlipınar KöyüKalealtı MahallesiKaledibi KöyüKale MahallesiKaraağaçlı KöyüKarakale KöyüKarakuzulu KöyüKaramahmut MahallesiKaraman KöyüKarasar KöyüKarayusuf MahallesiKarşıkonak KöyüKavaklısu KöyüKayaburun KöyüKayacık MahallesiKeçikaya KöyüKekliktepe KöyüKemenkeş MahallesiKesme KöyüKırkgöz KöyüKızılcaören KöyüKocapaşa MahallesiKuluncak KöyüKüçük Hüseyin MahallesiKültürlü MahallesiMadenli KöyüMaden MahallesiMaltepe KöyüMercantepe MahallesiMerkez Gözecik KöyüMursal KöyüOğulbey KöyüOlukman KöyüOrtaköy KöyüOvacık KöyüOyuktepe KöyüÖdek KöyüÖlçekli KöyüÖzbağı KöyüPurunsun MahallesiSelimoğlu KöyüSırçalı KöyüSincan Gözecik KöyüSincan KöyüSoğucak KöyüSusuzlar KöyüSusuzören KöyüSüleymanağa MahallesiŞahinköy KöyüTepehan KöyüTurabali MahallesiUlucamii MahallesiUluçayır KöyüUzunbağ KöyüUzunkaya KöyüÜçpınar KöyüÜrük KöyüYağbasan KöyüYalnızsöğüt KöyüYazı KöyüYerliçay KöyüYeşilyayla KöyüYeşilyol KöyüYusufşeyh KöyüYuva KöyüZeliha Hatun Mahallesi
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.