/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Divriğicancel

Sivas Divriği Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Divriği Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Divriği satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleri hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alabilirsiniz.

Divriği Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Sivas ilinin Divriği ilçesi Doğu Anadolu Bölgesi içerisinde yer almaktadır. Fırat Nehri’nin bir kolu olarak önem kazanan Çaltı Vadisi’nin kenarında kurulan ilçenin denizden yüksekliği 1.225 metredir. Toplam yüzölçümü 2 bin 78 kilometrekaredir. İlçenin doğu kesimlerinde İliç ve Kemaliye ilçeleri, batı kesimlerinde Kangal ilçesi, kuzey kesimlerinde İmranlı ve Zara ilçeleri, güney kesimlerinde ise Arguvan, Arapgir ve Hekimhan ilçeleri yer almaktadır. Divriği satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan madencilik faaliyetleri kapsamında ise demir madeni hakkında çalışmalar yürütülmektedir.

Divriği Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 16 bin 377’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,40’ını (8 bin 417) erkek, yüzde 48,60’ını (7 bin 960) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Divriği satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 26 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Abuçimen Mahallesi, Ahmetpaşa Mahallesi, Arhusu Mahallesi, Aşağıhamam Mahallesi, Ceditpaşa Mahallesi, Demirdağ Mahallesi, Dillioğlu Mahallesi, Gökçecamii Mahallesi, Güllübağ Mahallesi, Hacıkumru Mahallesi, Hacıosmanmescidi Mahallesi, İmamoğlu Mahallesi, Kale Mahallesi, Kalealtı Mahallesi, Küçükhüseyin Mahallesi, Kültürlü Mahallesi, Maden Mahallesi, Mercantepe Mahallesi, Süleymanağa Mahallesi, Turabali Mahallesi, Ulucamii Mahallesi ve Zeliha Hatun Mahallesi’dir.

Divriği Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

İlçeden konut arayan kişiler ilçe eğitim kurumları ile yakından ilgilenmektedir. Özellikle çocuk sahibi aileler için ilçenin eğitim kurumları ve bu eğitim kurumlarının kalitesi oldukça önemlidir. İlçe halkından edinilen bilgilere göre ilçe içerisinde yer alan eğitim kurumları eğitim bakımından oldukça kalitelidir. Sivas Divriği satılık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Selavattepe İlköğretim Okulu: Aşağıhamam, Gökçe Cami Sokak No:2, 58300 Divriği/Sivas. Daha detaylı bilgiler için (0346) 419 10 78 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Danacı Sadık Özgür İlköğretim Okulu: İmamoğlu, Dağ Yolu Sokak, Pk:58300, 58300 Divriği/Sivas. Daha detaylı bilgiler için (0346) 418 21 41 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de satılık daire tercihini Sivas ilinin Divriği ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibiden Sivas Divriği uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit,  ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Divriği Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.