/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gürüncancel

Sivas Gürün Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Gürün Satılık Daire Düşünenler İçin İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet, Gürün satılık daire arayışında olan tüm kullanıcılar için ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri tek bir kaynakta birleştirdi. Yeni bir ev seçimi yapmadan hemen önce Emlakjet’in birbirinden farklı ilan seçeneklerini inceleyebilir ve bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Gürün, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Sivas ilinin güneyinde Kahramanmaraş ve Malatya ve Kayseri il sınırında bulunan bir sınır ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Sivas’ın güneyinde yer alan ilçede karasal iklim yaşanmaktadır. Kış mevsimi soğuk, yaz mevsimi sıcak ve kurak geçer. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçenin yerleşim yeri olarak kullanılması yüzyılı aşkın bir geçmişe sahiptir. Gürün satılık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

 • Kuzeyinde Kangal ilçesi,
 • Güneyinde Kahramanmaraş il sınırı,
 • Batısında Kayseri il sınırı,
 • Doğusunda ise Malatya il sınırı ile komşudur. 

Gürün Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Gürün ilçesinde yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 18.771’dir. Bu nüfusun yüzde 49,42’si kadın, yüzde 50,58’i erkekten oluşmaktadır. İlçede satılık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 19 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden bazıları;

 • Burçevi Mahallesi,
 • Çörten Mahallesi,
 • Pınarönü Mahallesi,
 • Kirazlık Mahallesi,
 • Hacılar Mahallesi ve
 • Karşıyaka Mahallesidir. 

Gürün satılık ev ya da Gürün müstakil evler arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 36’dır. 

Gürün Satılık Daire Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Sivas’ın Gürün ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 135 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.114 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.003 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 190.755 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Sivas Gürün sahibinden satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

20 Ekim 2021

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.