/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Sivas Hafik Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Hafikcancel
Sivascancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Hafik Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com ailesi olarak bölgede ki en güvenilir, en kaliteli ve en uygun evleri sizlere sunmak için oluşturduğumuz bu tanıtım rehberinde; bu defa Hafik satılık daire arayanlarımız için Sivas’ın Hafik ilçesine doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. Tarihi geçmişi, M.Ö dönemlere kadar uzanan Hafik, 6 mahalleden meydana gelmiş olup 2019 yılı TUİK son nüfus bilgilerine göre 10.062 nüfusla Sivas’ın en az nüfuslu yedinci ilçesi olarak yüzde 1,56’lık kısmında yerini almaktadır. Kızılırmak havzasında, Sivas-Erzincan E-E88 karayolu üzerine kurulan bu ilçemizin, Sivas il merkezine uzaklığı 39 kilometre olup 2.382 kilometrekare yüz ölçümlü bir toprak alanına sahiptir ve denizden yüksekliği 1.350 metredir. Eğitim alanında bünyesinde yükseköğretim olarak; Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ne ait bir tane Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır. Halkın başlıca ekonomik gelir kaynakları; tarım, hayvancılık ve küçük ölçekli sanayiler üzerinden sağlanmaktadır. İlçenin, ziyaret etmeniz gereken tarihi yapıtları, etkinlik alanları ve doğal güzelliklerinin başında ise; 

 • Hafik Gölü,
 • Lota Gölü,
 • Tuzhisar Kilisesi,
 • Tuzhisar Manastırı,
 • Direkli Mağarası gibi güzellikler gelmektedir.

Sivas’ın Hafik ilçesinde Hafik satılık konut arayanlar için ilçenin;

 • Kuzeyinde; Tokat ili,
 • Batısında; Sivas’ın Merkez ilçesi,
 • Doğusunda; Sivas’ın Zara ilçesi,
 • Güneyinde; Sivas’ın Zara ve Kangal ilçeleri yer almaktadır.

Ulaşım karayolu üzerinden olup ilçe içi ulaşım; merkezden her yarım saatte bir kalkan toplu taşıma araçlarıyla çok rahat ulaşım sağlanacak şekildedir.

Hafik Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Konut Fiyat Bilgisi

Emlakjet’in emlakçılarından edinilen bilgiler doğrultusunda Sivas’ın Hafik ilçesinden ev satın almak isteyenlere Hafik’e ait dairelerin fiyatlarını ve metrekarelerini, oda sayılarıyla birlikte sizler için paylaşmak istiyoruz. İlçede, ortalama üzerinden; birim fiyatı metrekare üzerine 1.105 TL olan alanı 135 metrekareye sahip bir daireyi, 149.175 TL’ye satın alabilirsiniz. Öncelikle şunu belirtmek istersek satın alacağınız dairelerin fiyatları; bulunduğu bölgenin yaşam şartlarına göre değişim gösterebilir. Genellikle; dairenin bulunduğu çevreye, binanın yaşına, dairenin metrekaresine, oda sayısına, hastaneye, üniversiteye, turistik bölgelere, üniversiteye, merkeze ve merkez duraklarının yakınlıklarına göre fiyatlar değişim gösterebiliyor. Dilerseniz bu daireleri istediğiniz kriterlere uyduğu takdirde eşyalı veya eşyasız özelliklerle de bulabileceğiniz gibi müstakil ev, çiftlik evi, arsa, dükkan veya daire tipinde de satın alabilmeniz mümkün. Eğer Sivas’ın Hafik ilçesinde müstakil ev veya daire almak gibi bir fikriniz var ise bu konuda daha detaylı bir yardım almak için Emlakjet.com listeleme sayfasına Sivas Hafik satılık müstakil evler yazıp istediğiniz kriterlerde ki evi filtreleyip emlakçılarımızla veya ev sahiplerimizle iletişime geçebilirsiniz. 

Hafik Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Mahalle Bilgileri

Sivas’ın Hafik ilçesine ait ev satın alabileceğiniz toplam 6 mahalle vardır. Emlakjet, buradan ev satın almayı düşünenler için en kalabalık nüfusa ait mahallerini sizleri bilgilendirmek amaçlı yazıya döküp derledi. Bunlar;

 • Çay Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • Koç Mahallesi,
 • Yeni Mahalle,
 • Tepe Mahallesi,
 • Günyamaç Mahallesi’dir.

Hafik ilçesine ait satılık en uygun ve en yaşanabilir evlere kolaylıkla ulaşabilmeniz için bölgenin en güvenilir emlakçılarını ve ev sahiplerini sizlere sunan Emlakjet.com listeleme sayfasına Sivas Hafik Çay Mahallesi satılık daire yazarak dilediğiniz kriterlerde ki özellikleri filtreleyip en hızlı bir şekilde hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.