/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İmranlıcancel

Sivas İmranlı Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

İmranlı Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. İmranlı satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut satın alma tercihinde bulunabilirsiniz.

İmranlı Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Sivas iline bağlı İmranlı ilçesi İç Anadolu Bölgesi’nin doğu kesimlerinde yer almaktadır. İmranlı satılık daire arayan kişiler ilçenin iklimi, coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. Sivas il merkezine 104 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin toplam yüzölçümü 1.229 kilometrekaredir. Denizden yüksekliği 1.650 metre olan ilçenin doğu kesimlerinde Erzincan iline bağlı Refahiye ilçesi, güney kesimlerinde Divriği ilçesi, batı kesimlerinde Zara ilçesi, kuzey kesimlerinde ise Suşehri ve Akıncılar ilçeleri yer almaktadır. İlçe karasal iklimin etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçede yoğun olarak bozkır bitki örtüsü görülmekle birlikte yer yer ormanlık alanlara da rastlanmaktadır. İmranlı satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat ürünlerin tarım faaliyetleri yürütülmektedir.

İmranlı Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 7 bin 668’dir. İlçe nüfusunun yüzde 52, 28’ini (4 bin 9) erkek, yüzde 47,72’sini (3 bin 659) kadın nüfusu oluşturmaktadır. İmranlı satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunmak isteyen kişilerin konut tercihinde bulunabileceği 9 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Çarşıbaşı Mahallesi, Durcan Mahallesi, Karatekin Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kızılırmak Mahallesi, Valituncel Mahallesi, Yaylacık Mahallesi, Yeni Mahallesi ve Yenidoğan Mahallesi’dir.

İmranlı Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgilendirme

İlçeden konut arayan kişilerin bir diğer önem verdiği konu ise ilçenin eğitim imkanlarıdır. İlçe eğitim kurumları ve bu eğitim kurumlarının sahip olduğu eğitim kadroları bakımından oldukça zengindir. Sivas İmranlı satılık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Cumhuriyet Üniversitesi İmranlı Meslek Yüksekokulu: Karşıyaka, 58980 İmranlı/Sivas. Daha detaylı bilgiler için (0346) 861 32 03 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Atatürk İlköğretim Okulu: Karşıyaka, Anafartalar Caddesi No:12, 58980 Aşağıçulha/İmranlı/Sivas.
  • T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Kızıltepe Köyü İlköğretim Okulu: 58980 Kızıltepe/İmranlı/Sivas

Sizler de satılık daire tercihini Sivas ilinin İmranlı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Sivas İmranlı uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Yangında yanan yerler imara açılmayac...

Yangında yanan yerler imara açılmayac...

4 Ağustos 2021

Bu adaya taşınana 580 bin TL verilece...

Bu adaya taşınana 580 bin TL verilece...

4 Ağustos 2021

2021 Ağustos ayı kira artış oranları ...

2021 Ağustos ayı kira artış oranları ...

4 Ağustos 2021

1915 Çanakkale Köprüsü üzerinde 3. ta...

1915 Çanakkale Köprüsü üzerinde 3. ta...

4 Ağustos 2021

Yarım kalan dairelerde ödenen miktarl...

Yarım kalan dairelerde ödenen miktarl...

3 Ağustos 2021

İmranlı Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.