Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kangalcancel
Sivascancel

Sivas Kangal Satılık Daire

araması için 3 ilan bulundu

Kangal Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Kangal satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Kangal ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Kangal Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Kangal ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Sivas iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 3.792km2’dir ve denizden yüksekliği ise 1.540 metredir. Orta Anadolu Düzlüğü ve Doğu Anadolu tepelerinin birleşim noktasında yer almaktadır. İlçenin kuzey ve doğu tarafları engebeli olsa da güney ve batı taraflarında düzlük bulunur. İlçe sınırları içerisinde Uzunyayla Platosu mevcuttur. İlçedeki en yüksek nokta 1.400 metrelik yükseltisi ile ilçenin kuzey tarafında yer alan Yılanlı Dağı’dır. Güneydoğu bölümünde ise Kepez Dağı bulunmaktadır. Bu dağlık alanlar haricindeki arazi tarıma elverişli durumdadır. İlçe sınırları içerisinde Kazıklı Çayı ve Kürtler Çayı bulunmaktadır. İlçenin etrafında yer alan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu yönünde Divriği ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzeydoğu yönünde Zara ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde Altınyayla ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzeybatı yönünde Ulaş ilçesi bulunmaktadır. 
 • İlçenin kuzey yönünde Hafik ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönünde Gürün ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güneydoğu yönünde Malatya ili bulunmaktadır.
 • Son olarak ilçenin güneybatı yönünde ise Kayseri ili bulunmaktadır.

Kangal Satılık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Kangal satılık ev arayanlar için ilçede soğuk ve ılıman bir karasal iklim hakimdir. Kış aylarında, yaz aylarına nazaran daha fazla yağış görülmektedir. Kangal’da yıllık ortalama sıcaklık 7,1 santigrat derecedir. Bir yıl içerisinde ilçeye düşen yıllık ortalama sıcaklık 432 milimetredir. En çok yağış Mayıs ayında görülürken Temmuz ayı en kurak aydır. Ortalama 17,8 santigrat derece ile yılın en sıcak ayı Temmuz ayıdır. Ortalama -5,2 santigrat derece ile ise Ocak ayı yılın en soğuk ayıdır. İlçe sakinleri için tarım sektörü oldukça önemlidir.

Kangal Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Kangal ilçesinde toplam 21.669 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,28’i erkek olup geriye kalan %48,72’sini kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %3,86 olarak tespit edilmiştir. 

Kangal ilçesinde 8 adet mahalle ve 112 adet köy mevcuttur. Kangal satılık ev arıyorsanız seçebileceğiniz mahalleri, nüfusu en fazladan en aza olacak şekilde aşağıda listeledik:

 • Gürsel Mahallesi,
 • Karşıyaka Mahallesi,
 • Sularbaşı Mahallesi,
 • Reşadiye Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Zafer Mahallesi,
 • Hürriyet Mahallesi,
 • Göze Mahallesi.

Kangal Gürsel Mahallesi satılık ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Kangal Satılık Daire
Akçakale KöyüAkçamağara KöyüAkçaşehir KöyüAkdere KöyüAkgedik KöyüAkpınar KöyüAktepe KöyüAlacahan KöyüAlacahan Yeniköy KöyüArmağan KöyüArpalı KöyüAşağıhüyük KöyüAvşarören KöyüBahçeliyurt KöyüBektaşköy KöyüBeyyurdu KöyüBoğaz KöyüBozarmut KöyüBulak KöyüCevizköy KöyüÇağlıcaören KöyüÇamurlu KöyüÇatköy KöyüÇayırova KöyüÇetinkaya KöyüÇiftlikören KöyüÇipil KöyüDağönü KöyüDavulbaz KöyüDayılı KöyüDeligazili KöyüDeliktaş KöyüDelioğlanderesi KöyüDereköy KöyüDışlık KöyüDüzce KöyüEğricek KöyüElalibey KöyüElkondu KöyüEtyemez KöyüEymir KöyüGebelikatran KöyüGençali KöyüGöze MahallesiGüneypınar KöyüGürsel MahallesiGürükbekir KöyüHamal KöyüHamzabey KöyüHatunçayırı KöyüHavuz KöyüHumarlı KöyüHürriyet MahallesiHüyüklüyurt KöyüIrmaç Köyüİğdelidere Köyüİğdeli Köyüİmamınköyü KöyüKabakçevliği KöyüKalkım KöyüKangaltekkesi KöyüKaracaören KöyüKaragücük KöyüKaramehmetli KöyüKaranlık KöyüKarasüver KöyüKarşıyaka MahallesiKavak KöyüKavak Mescit KöyüKıllık KöyüKırkpınar KöyüKızıldikme KöyüKızıleniş KöyüKocakurt KöyüKoçköprü KöyüKuruayşe KöyüKuşkayası KöyüKülekli KöyüKürkçü KöyüMaksutlu KöyüMancılık KöyüMescit KöyüMısırören KöyüMinarekaya KöyüMühürkulak KöyüMürsel KöyüOğlaklı KöyüOnaran KöyüÖrencik KöyüPaşamçayırı KöyüPınargözü KöyüReşadiye MahallesiSacayağı KöyüSarıkadı KöyüSarıpınar KöyüSeçenyurdu KöyüSipahi KöyüSoğukpınar KöyüSularbaşı MahallesiSultanpınarı KöyüSutaşı KöyüŞekerpınar KöyüTahtalı KöyüTaşlık KöyüTaşlı KöyüTatlıpınar KöyüTilkihüyük KöyüTopardıç KöyüTurnalı KöyüYarhisar KöyüYaylacık KöyüYellice KöyüYeni MahallesiYeşildere KöyüYeşilkale KöyüYeşilvadi KöyüYeşilyurt KöyüYukarıhüyük KöyüZafer MahallesiZerk Köyü
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.