/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şarkışlacancel

Sivas Şarkışla Satılık Daire

araması için 4 ilan bulundu

Şarkışla Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Sarkışla satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Şarkışla Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Sivas iline bağlı Sarkışla ilçesi Sivas ilinin en büyük yedinci ilçesidir. Sarkışla satılık daire arayan kişiler ilçenin iklimi, coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe bulunduğu konum itibari ile karasal iklim bölgesi içerisinde yer alır. Bu nedenle de ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Yukarı Kızılırmak Bölgesi içerisinde yer alan ilçe Sivas ilinin güney kesimlerinde yer almaktadır. Sivas il merkezine 81 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin doğu kesimlerinde Sivas ve Altınyayla, batı kesimlerinde Gemerek, güney kesimlerinde Kayseri, kuzey kesimlerinde ise Yozgat ve Yıldızeli ilçeleri yer almaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 2 bin 250 kilometrekare olup denizden yüksekliği 1.180 metredir. Sarkışla satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat ürünlerinin tarım faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Şarkışla Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 38 bin 408’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,51’ini (19 bin 14) erkek, yüzde 50,49’unu (19 bin 394) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Şarkışla satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 16 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Bahçelievler Mahallesi, Çiçekli Mahallesi, Damlaca Mahallesi, Doğu Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Gültekin Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Kale Mahallesi, Kandemir Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kayalıyokuş Mahallesi, Pınarönü Mahallesi, Sağır Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yıldırım Mahallesi ve Yukarı Mahallesi’dir.

Şarkışla Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgilendirme

İlçeden konut satın almak isteyen kişiler ilçenin eğitim kurumları hakkında da detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe eğitim kurumları ve bu eğitim kurumlarının sahip olduğu kadrolar bakımından oldukça donanımlıdır. Sivas Sarkışla satılık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Şarkışla Anadolu Lisesi: Pınarönü, Boz Toprak Sokak, 58400 Şarkışla/Sivas. Daha detaylı bilgiler için (0346) 512 53 35 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Şehit Tuncer Çeliker Yatılı İlköğretim Bölge Okulu: Esentepe, Şehit Tuncer Çeliker Sokak No:11B, 58400 Şarkışla/Sivas. Daha detaylı bilgiler için (0346) 512 11 44 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de satılık daire tercihini Sivas ilinin Sarkışla ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Sivas Sarkışla uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şarkışla Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.