Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Suşehricancel
Sivascancel

Sivas Suşehri Satılık Daire

araması için 3 ilan bulundu

Suşehri Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com ailesi olarak bölgede ki en güvenilir, en kaliteli ve en uygun evleri sizlere sunmak için oluşturduğumuz bu tanıtım rehberinde; bu defa Suşehri satılık daire arayanlarımız için Sivas’ın Suşehri ilçesine doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. Tarihi geçmişi, yaklaşık olarak Bakır Çağı dönemine kadar uzanan Suşehri, 13 mahalleden meydana gelmiş olup 2019 yılı TUİK son nüfus bilgilerine göre 25.654 nüfusla Sivas’ın en kalabalık nüfuslu dördüncü ilçesi olarak yüzde 3,97’lik kısımda yerini almaktadır. Karadeniz Bölgesi’nin iç kısmında yer alan bu ilçemizin, Sivas il merkezine uzaklığı 130 kilometre olup 985 kilometrekare yüz ölçümlü bir toprak alanına sahiptir ve denizden yüksekliği 1.050 metredir. Eğitim alanında bünyesinde yükseköğretim olarak; Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ne ait bir tane Sağlık Yüksekokulu bir tane de Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır. Halkın başlıca ekonomik gelir kaynakları; tarım ve hayvancılık üzerinden sağlanmaktadır. İlçenin, ziyaret etmeniz gereken etkinlik alanlarının ve doğal güzelliklerinin başında ise; 

 • Kılıçkaya Baraj Gölü (su sporları)
 • Akçaağıl Kaplıcası gibi güzellikler gelmektedir.

Sivas’ın Suşehri ilçesinde Suşehri satılık konut arayanlar için ilçenin;

 • Kuzeyinde; Giresun ili ve Kılıçkaya Baraj Gölü,
 • Batısında; Sivas’ın Koyulhisar ilçesi,
 • Doğusunda; Sivas’ın Akıncılar ilçesi,
 • Güneyinde; Sivas’ın Zara ve İmranlı ilçeleri yer almaktadır.

Ulaşım karayolu üzerinden olup ilçe içi ulaşım; merkezden her yarım saatte bir kalkan toplu taşıma araçlarıyla çok rahat ulaşım sağlanacak düzendedir.

Suşehri Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Konut Fiyat Bilgisi

Emlakjet’in emlakçılarından edinilen bilgiler doğrultusunda Sivas’ın Suşehri ilçesinden ev satın almak isteyenlere Suşehri’ne ait dairelerin fiyatlarını ve metrekarelerini, oda sayılarıyla birlikte sizler için paylaşmak istiyoruz. İlçede, ortalama üzerinden; birim fiyatı metrekare üzerine 1.314 TL olan alanı 135 metrekareye sahip bir daireyi, 177.390 TL’ye satın alabilirsiniz. Öncelikle şunu belirtmek istersek satın alacağınız dairelerin fiyatları; bulunduğu bölgenin yaşam şartlarına göre değişim gösterebilir. Genellikle; dairenin bulunduğu çevreye, binanın yaşına, dairenin metrekaresine, oda sayısına, hastaneye, üniversiteye, turistik bölgelere, üniversiteye, göle, merkeze ve merkez duraklarının yakınlıklarına göre fiyatlar değişim gösterebiliyor. Dilerseniz bu daireleri istediğiniz kriterlere uyduğu takdirde eşyalı veya eşyasız özelliklerle de bulabileceğiniz gibi müstakil ev, köy evi, arsa, dükkan veya daire tipinde de satın alabilmeniz mümkün. Eğer Sivas’ın Suşehri ilçesinde müstakil ev veya daire almak gibi bir fikriniz var ise bu konuda daha detaylı bir yardım almak için Emlakjet.com listeleme sayfasına Sivas Suşehri satılık köy evi yazıp istediğiniz kriterlerde ki evi filtreleyip emlakçılarımızla veya ev sahiplerimizle iletişime geçebilirsiniz. 

Suşehri Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Mahalle Bilgileri

Sivas’ın Suşehri ilçesine ait ev satın alabileceğiniz toplam 13 mahalle vardır. Emlakjet, buradan ev satın almayı düşünenler için en kalabalık nüfusa ait mahallerinden birkaçını sizleri bilgilendirmek amaçlı yazıya döküp derledi. Bunlar;

 • Yalnızbağlar Mahallesi,
 • Taşköprü Mahallesi,
 • Kemalpaşa Mahallesi,
 • Gönüloğlu Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Öksülü Mahallesi,
 • Tepeardı Mahallesi,
 • Camiiorta Mahallesi,
 • Karşıyaka Mahallesi,
 • Yeni Mahalle’dir.

Suşehri ilçesine ait satılık en uygun ve en yaşanabilir evlere kolaylıkla ulaşabilmeniz için bölgenin en güvenilir emlakçılarını ve ev sahiplerini sizlere sunan Emlakjet.com listeleme sayfasına sahibinden satılık müstakil ev Suşehri Kemalpaşa Mahallesi yazarak dilediğiniz kriterlerde ki özellikleri filtreleyip en hızlı bir şekilde hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.