/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ulaşcancel
Sivascancel

Sivas Ulaş Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Ulaş Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Ulaş satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Ulaş ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Ulaş, 1991 senesinde bir ilçe olma statüsünü elde etmiştir. 

Ulaş Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Ulaş ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Sivas iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 1.169 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 1.380 metredir. Sivas ilinin güney bölümünde kalmaktadır. Sivas ili ile Malatya ilini birbirine bağlayan karayolu üzerinde bulunmaktadır. Sivas il merkezine hemen hemen 35 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Ulaş ilçesinin hemen yanında Kangal ilçesi bulunmaktadır. İlçe sınırları içerisinde demiryolu hattı ile tren istasyonu mevcuttur. İlçe arazisinin düz ve geniş bir yapısı vardır. İlçe sınırları içerisinde en önemli dağ, ilçe sakinlerinin su ihtiyacınız karşılayan Tecer Dağı’dır. Ulaş ilçe merkezinde yer alan tuz gölü yaz aylarında kurur ve beyaz bir görünüme kavuşur. Son yıllarda Tecer Deresi’nden beslendiği için artık canlı bir göldür. İlçenin etrafında yer alan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin güney yönünde Kangal ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin doğu yönünde Zara ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde ise Altınyayla ilçesi bulunmaktadır.

Ulaş Satılık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Ulaş satılık konut arayanlar için Ulaş ilçesinde genellikle tipik bir karasal iklim görülmektedir. Kış ayları uzun ve sert geçerken yaz ayları kurak ve sıcak geçmektedir. İlçenin doğal bitki örtüsü pek zengin değildir. Ancak Tecer Dağı arazisinde ara ara meşe toplulukları mevcuttur. 

Ulaş ekonomisini çoğunlukla tarım ve hayvancılık sektörleri oluşturmaktadır. Bu faaliyetlerin haricinde dokumacılığın da önemli bir yeri vardır. Türkiye’de bulunan sayılı üretim çiftliklerinden bir tanesi Ulaş ilçesinde bulunmaktadır. İlçede sanayi sektörünün gelişmesi için henüz herhangi bir adım atılmamıştır. Ancak Kangal köpeklerinin pazarı ekonomiyi oldukça canlandırmaktadır. 

Ulaş Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Ulaş ilçesinde toplam 9.682 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %48,51’i kadın olup geriye kalan %51,49’unu ise erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %14,13 olarak tespit edilmiştir. 

Ulaş ilçesinde 4 adet mahalle ve 38 adet köy mevcuttur. Ulaş satılık ev arıyorsanız seçebileceğiniz mahalleri aşağıda listeledik:

  • Esentepe Mahallesi,
  • Hürriyet Mahallesi,
  • Yenikarahisar Mahallesi,
  • Yeşilyurt Mahallesi.

Ulaş sahibinden satılık 2+1 ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.