Emlakjet

Tekirdağ Satılık Daire

araması için 3,722 ilan bulundu
search
Tekirdağcancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Tekirdağ Satılık Daire Arama Rehberi

Tekirdağ Satılık Daire Almanın Avantajları

Tekirdağ satılık daire arayışınızı yaparken bölge hakkında genel bilgileri öğrenmek istiyorsanız bu yazı tam olarak sizlere göre. Satılık daire almak isteyenlerin ön planda tuttuğu kriterler alıcıların yaşam stillerinden, yaşamak istedikleri bölgelere kadar pek çok etkene göre değişiklik göstermektedir. Kimileri şehrin kalabalığını severken bazıları ise daha sakin yerleşim yerlerini tercih etmektedir. Ev ararken ihtiyaç duyduğunuz etmenler ulaşım, eğitim gibi belirleyici noktalar ön plana çıkmaktadır. Bu yazımızda bu gibi noktalarla ilgili size fayda sağlayacak bilgileri bir araya getirdik.

Tekirdağ Satılık Daire Bakanlara Kentin Ekonomik Yapısı

Tekirdağ ilinin yüz ölçümüne bakıldığı zaman ekili-dikili bölgeleri en fazla olan illerden biridir. Tarıma elverişli yerlerin oranı yaklaşık yüzde 80’dir.Tekirdağ ilinden oldukça çeşitli ürünler üretilmekle beraber buğday, ayçiçeği, soğan, karpuz, kiraz ve üzüm ön planda olan ürünlerin başında gelir. Tekirdağ ilinin tarımsal üretimi, hayvansal üretimine nazaran daha fazladır. Bitkisel üretimin en başta olan ürün ise buğdaydır. Bu ürünü daha sonra ayçiçeği, kanola, arpa, silajlık mısır gibi besinler izler. Meyve üretiminde ise ilk akla gelen ürün üzümdür. Bunun yanı sıra zeytin, ceviz, kiraz karpuz, kavun ve sofralık domates de oldukça ön plandadır. Hayvancılıkta ise büyükbaş, küçükbaş hayvanların dışında tavukçuluk ve arıcılık da görülür. Ayçiçeği balı ve balmumu üretimi de gerçekleşmektedir. Bölgede üretim en fazla merkez ilçe ve Şarköy de görülür. Türkiye’nin bağ alanlarının yüzde 1.28'ine sahip olan il, üzüm üretiminin yüzde 1.97’sine de sahiptir.

Tekirdağ Satılık Daire Arayanlara Demografik Bilgiler

TÜİK 2022 verilerine göre il nüfusu, 1.113.400 kişidir. İlde kilometrekareye 180 kişi düşmektedir. Yoğunluğun en çok olduğu bölge Çerkezköy’dür. İlde senelik nüfus artış oranı % 2,99’dur. Tekirdağ satılık daire tercih edecekler hareketli bir emlak piyasasıyla karşılaşacaklardır.

Tekirdağ’ın İlçeleri

Marmara Bölgesi'nin Trakya yakasında yer alır. İlde Marmara iklimi görülür. Bu iklimde yazlar kurak ve sıcak, bahar ve kış ayları yağışlı geçer. Kurtuluş Savaşı sonrası 1921'de çıkarılan kanuna göre Tekirdağ il olmuştur. Tekirdağ'ın il merkezi olarak ilanı 1923 yılında gerçekleşmiştir. Atatürk, 1928'de bölgeye gelip yazı dersi vermiştir. Bu günü anmak için her 23 Ağustos, Tekirdağ'da harf inkılâbı yıldönümü kutlamaları yapılmaktadır. İlde yer alan ilçeler;

 • Hayrabolu,
 • Kapaklı,
 • Malkara,
 • Marmaraereğlisi,
 • Muratlı,
 • Saray,
 • Çerkezköy,
 • Çorlu,
 • Ergene,
 • Süleymanpaşa,
 • Şarköy.

Tekirdağ Satılık Daire Fiyat Bilgisi

2021 yılı aralık ayı EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki satılık dairelerin alanları ortalama 135 metrekare olarak karşımız çıkar. Tekirdağ satılık daire fiyatları 467.235 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim fiyatı 3.461 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin ortalama geri dönüş süresi 17 yıldır. Tekirdağ satılık daire arayışınızda bu bilgiler oldukça faydalı olacaktır. Siz de eğer bütçenizi hazırladıysanız ev ilanları arasından size en uygun olanı bulmak EmlakJet sayesinde oldukça kolay. Aradığınız kriterleri karşılayan evler Tekirdağ satılık daire ilanları sitemizde sizleri bekliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.