/static/img/logo.svg
search
Tekirdağcancel

Tekirdağ Satılık Daire

araması için 4.023 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Tekirdağ Satılık Daire Tercih Edeceklere İl Rehberi

Tekirdağ satılık daire arayanlar için şehrin coğrafi konumundan, ekonomik durumuna, ilçelerinden, emlak piyasasına kadar birçok konuya yer verdiğimiz bu yazıyı okuduktan sonra kenti daha yakından tanımış olacaksınız. Türkiye’nin en kalabalık yirmi ikinci şehri olan Tekirdağ, Marmara Bölgesi’nin Trakya Bölümü’nde yer almaktadır. Kentin doğusunda İstanbul, güneyinde Marmara Denizi ve Çanakkale, batısında Edirne, Kuzeyinde Kırklareli ile kuzeydoğusunda Karadeniz bulunmaktadır. 2012 yılında büyükşehir statüsüne kavuşan Tekirdağ, 6.339 kilometrekarelik bir arazi üzerinde yer almaktadır. Tekir Dağları hariç düzlük bir araziye sahip olan kentin en yüksek rakımlı noktası Ganos Dağları’dır. Tekirdağ’ın kuzeyinde Ergene Nehri bulunmaktadır. Nehir verimli tarım arazilerinin başat nedenidir. Tekirdağ’da Akdeniz iklimi ile karasal iklim birlikte hüküm sürmektedir. 

 

Tekirdağ Satılık Daire Düşünenlere İlin Ekonomik Yapısı

Tekirdağ satılık ev arayışınız sırasında, dikkat etmeniz gereken hususlardan biri de kentin ekonomik durumu ve istihdam potansiyelidir. Tekirdağ ilinin ekonomisi tarım ve sanayiye dayanmaktadır. Verimli toprakları ve uygun iklim koşulları sebebiyle, oldukça bol ve çeşitli ürün alınır. Bölgede yetiştirile ayçiçekleri oldukça meşhurdur. Kentin başlıca tarım ürünleri buğday, arpa, ayçiçeği, mısır, yulaf ve şekerpancarıdır. Ayrıca bol miktarda domates, patlıcan, kabak, bezelye, bakla ve semizotu da üretilir. Bölgede tarıma dayalı sanayi oldukça gelişmiştir. Türkiye’nin en büyük 100 sanayi kuruluşundan üçü bu kentte yer almaktadır. İstanbul’a yakınlığı ve ulaşım imkanları sebebiyle Tekirdağ sürekli olarak gelişmektedir. Yaz turizminin de hızlı bir gelişim gösterdiği kentte Tekirdağ satılık yazlık daire arayanların sayısı artmıştır. 

 

Tekirdağ Satılık Daire Bakanlara İlçe Bilgisi

2019 Yılı TÜİK Verilerine göre Tekirdağ’da yaşamını sürdürenlerin sayısı 1.029.927’e ulaşmıştır. Kentin nüfus artış hızı %2.43 olarak hesaplanmıştır. Bölgede kilometrekareye 166 kişi düşmekte ve bu sayı Çerkezköy ilçesinde 1939’a yükselmektedir. Kent toplam on bir ilçe ve belediye, bu belediyelere bağlı toplam 359 mahalleden oluşmaktadır. Nüfus artış oranının en yüksek olduğu yer Çerkezköy iken, en düşük olduğu yer Saray ilçesidir. Tekirdağ satılık konut arayışı aktif bir şekilde devam edenler, aşağıdaki ilçelerden birini düşünebilir :

 

 • Çerkezköy
 • Çorlu
 • Ergene
 • Hayrabolu
 • Kapaklı
 • Malkara
 • Marmaraereğlisi
 • Muratlı 
 • Saray
 • Süleymanpaşa
 • Şarköy

 

Eğer Tekirdağ satılık müstakil ev düşünüyorsanız, Çorlu ve Malkara ilçelerinde aramalarınızı yoğunlaştırabilirsiniz. Zira bu bölgedeki konutlar çoğunlukla müstakil evlerden oluşmaktadır. 

 

Tekirdağ Satılık Daire  Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre Tekirdağ’daki evlerin ortalama kullanım alanı 115 metrekare ve civarındadır. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 1551 olarak hesaplanmıştır. Tekirdağ satılık ev tercihinde bulunacak bir kişinin yaklaşık 179.365 Türk Lirası harcamayı göze alması gerekmektedir. Bölgeden satın aldığınız bir evin ortalama geri dönüşü ise 19 yıl içinde gerçekleşmektedir.  Konut tipine göre ev bedelleri ise aşağıdaki gibi değişiklik göstermektedir:

 

 • 1+1, 70 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 126.630 Türk Lirası
 • 2+1, 100 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 152.700 Türk Lirası 
 • 3+1, 135 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 213.300 Türk Lirası 
 • 4+1, 175  metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 296.450 Türk Lirası

 

Eğer Tekirdağ Satılık Daire  tercihinizde kararlı iseniz, bölgedeki emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya Tekirdağ Yavuz Mahallesi satılık daire gibi ilanların da yer aldığı EmlakJet Listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlak Haberleri
Konut Kredisi Faiz Oranlarındaki Hare...

Konut Kredisi Faiz Oranlarındaki Hare...

23 Temmuz 2019

Bakan Kurum: Markalı Şehirler İnşa Ed...

Bakan Kurum: Markalı Şehirler İnşa Ed...

22 Temmuz 2019

Konut Kredisi Faizleri Düşecek Mi?

Konut Kredisi Faizleri Düşecek Mi?

19 Temmuz 2019

Kayseri Sahabiye Kentsel Dönüşüm İhal...

Kayseri Sahabiye Kentsel Dönüşüm İhal...

18 Temmuz 2019

TÜİK 2019 Haziran Konut Satış İstatis...

TÜİK 2019 Haziran Konut Satış İstatis...

17 Temmuz 2019

Tekirdağ Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.