/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Tokat Zile Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
Zilecancel
Tokatcancel

Zile Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Zile satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Zile ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Zile ilçesinin bulunduğu bölge, Anadolu’da yapılmış olan en eski yerleşim yerlerinden bir tanesidir. 

Zile Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Zile ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Tokat iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 1.542 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 740 metredir. Tokat il merkezine 67 kilometrelik bir mesafesi bulunmaktadır. Bölgenin Orta Karadeniz Bölümü’nde yer almaktadır. İlçenin en yüksek noktası 1.892 metre yükseltisi ile Deveci Dağları’dır. Zile ilçesi, bir ovanın ortasından yükselmiş olan bir höyük üstüne konuşlanmıştır. İlçe arazisi engebeli bir karakteristiğe sahiptir. İlçe sınırları içerisinde Çekerek Irmağı bulunmaktadır. Şu sıralar yapılmakta olan Süreyya Bey Barajı ile ilçe halkı Çekerek Irmağı’nı bir su kaynağı olarak kullanabilecektir. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin doğu yönünde Turhal ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde Artova ilçesi ile Sivas ve Yozgat illeri bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde Yozgat iline bağlı olan Çekerek ilçesi ile Amasya iline bağlı olan Göynücek ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzey yönünde ise Amasya ve Samsun illeri bulunmaktadır. 

Zile Satılık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Zile satılık ev arayanlar için Tokat ilinin diğer birçok ilçesinde olduğu gibi, Zile ilçesinde de Karadeniz iklimi ile İç Anadolu Bölgesi’ne has olan karasal iklim arasında özellikler gösteren bir geçiş ikliminin hakim olduğu görülmektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak yaşanırken kış aylarında hava soğuk olur ve yağışlar genellikle kar halinde düşer. İlçeye düşen yağışlar genellikle ilkbahar mevsiminin son zamanlarında düşmektedir. Ancak sonbaharın ilk aylarında da yağışlar diğer aylara nispeten daha sık görülür. 

Tarım ve hayvancılık sektörleri Zile ekonomisini meydana getiren en önemli faaliyetlerdir. Ancak bunların yanında az da olsa sanayi ve ticaret de yürütülmektedir. İlçede yapılan tarım faaliyetleri sonucunda en çok arpa, nohut, fasulye ve patates üretilmektedir. 

Zile Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Zile ilçesinde toplam 55.673 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,39’u kadın olup geriye kalan %49,61’ini ise erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %0,98 olarak tespit edilmiştir. 

Zile ilçesinde 24 adet mahalle ve 114 adet köy mevcuttur. Zile satılık bağ evi arıyorsanız en çok tercih edilen mahalle seçeneklerini aşağıdaki listede sıraladık:

  • Yunusemre Mahallesi,
  • Şeyhali Mahallesi,
  • Minareisağır Mahallesi,
  • Bahçelievler Mahallesi,
  • Kahya Mahallesi,
  • Nakkaş Mahallesi.

Zile Yunusemre Mahallesi satılık villa benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Zile Satılık Daire
Acıpınar KöyüAcısu KöyüAğcakeçili KöyüAğılcık KöyüAkdoğan KöyüAkgüller KöyüAkkılıç KöyüAlacamescitzir MahallesiAlamescitbala MahallesiAlayurt KöyüAlıçözü KöyüAlibağı KöyüAlihoca KöyüAlikadı MahallesiArmutalan KöyüAyvalı KöyüBahçelievler MahallesiBayır KöyüBelkaya Köyü (Aşağı Mahallesi)Belpınar KöyüBinbaşıoğlu KöyüBoldacı KöyüBüyükaköz KöyüBüyükkarayün KöyüBüyükkozluca KöyüBüyüközlü KöyüCedit MahallesiÇakırcalı KöyüÇamdere KöyüÇapak KöyüÇayır KöyüÇayıroluğu KöyüÇeltek KöyüÇiçekpınarı KöyüÇiftlik KöyüDerebaşı KöyüDinçerler MahallesiDutlupınar MahallesiEde KöyüElmacık KöyüEmirören KöyüEskidağiçi KöyüEskiderbent KöyüEvrenköy KöyüFatih KöyüGöçenli KöyüGölcük KöyüGüblüce KöyüGümüşkaş KöyüGüngörmez KöyüGüzelbeyli Köyü (Bahçelievler Mahallesi)Güzelbeyli Köyü (İsmetpaşa Mahallesi)Güzelbeyli Köyü (Silis Mahallesi)Hacılar KöyüHacımehmet MahallesiHaramikışla KöyüHasanağa KöyüHatippınarı Köyüİğdir Köyüİmirtolu Köyüİstasyon MahallesiKahya MahallesiKarabalçık KöyüKaracaören KöyüKarakaya KöyüKarakuzu KöyüKaraşeyh KöyüKarşıpınar KöyüKarşıyaka KöyüKazıklı KöyüKepez KöyüKervansaray KöyüKırlar KöyüKızılca KöyüKireçli KöyüKislik MahallesiKoçaş KöyüKorucuk KöyüKozdere KöyüKöylüünürü KöyüKurşunlu KöyüKuruçay KöyüKurupınar KöyüKuzalan KöyüKüçükaköz KöyüKüçükkarayün KöyüKüçükkozluca KöyüKüçüközlü KöyüMinareikebir MahallesiMinareisağır MahallesiNakkaş MahallesiNarlıkışla KöyüOlukman KöyüOrta MahallesiOsmanpınarı KöyüÖzyurt KöyüPalanlı KöyüReşadiye KöyüSalur KöyüSaraç KöyüSavcu KöyüSekikışla KöyüSelamet KöyüSofular KöyüSöğütözü KöyüSüleymaniye KöyüŞeyhali MahallesiŞeyhkolu MahallesiŞeyhköy KöyüŞeyhnusrettin KöyüTaşkıran KöyüTemecük KöyüTurgutalp KöyüUğurluören KöyüUzunköy KöyüUzunöz KöyüÜçkaya KöyüÜçköy KöyüÜtük KöyüÜyük KöyüYalınyazı Köyü (Aydınlar Mahallesi)Yalınyazı Köyü (Cumhuriyet Mahallesi)Yalınyazı Köyü (Hürriyet Mahallesi)Yalnızköy KöyüYapalak KöyüYaraş KöyüYaylakent KöyüYaylayolu KöyüYenidağiçi KöyüYeniderbent KöyüYeniköy KöyüYeşilce KöyüYıldıztepe Köyü (Saray Mahallesi)Yıldıztepe Köyü (Yeni Mahallesi)Yunusemre MahallesiYücepınar KöyüYünlü KöyüZincirlisüfla MahallesiZincirli Ülya Mahallesi
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.