Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hozatcancel
Tuncelicancel

Tunceli Hozat Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Hozat Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Hozat satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Hozat ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

25 Aralık 1935 tarihinde Hozat, Tunceli iline bağlı olmak üzere bir ilçe statüsü elde etmiştir. 

Hozat Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Hozat ilçesi, Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Tunceli iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 630 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 1.530 metredir. İlçe arazisi çoğunlukla dağlık bir yapıya sahiptir. Arkeolojik çalışmalar sonucunda Hozat bölgesinde denizyıldızı ve istiridye gibi fosiller çıkarılmıştır. İlçenin doğal bitki örtüsünü meşe palamudu ve boyu 1,5-2 metreyi geçmeyen ağaçlar meydana getirmektedir. Tunceli ilinin başlıca yükseltilerinden bir tanesi olan ve ilin güneydoğu bölümünde yer alan, 2.234 metrelik yükseltisi ile Topatan Tepe, Hozat ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. 

Hozat Satılık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Hozat satılık konut arayanlar için ilçede karasal iklimin hakim olduğu görülmektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları oldukça soğuk hava koşulları gözlemlenmektedir. İlçede görülen yıllık ortalama sıcaklık 9,4 santigrat derecedir. Bir yıl içerisinde Hozat ilçesine ortalama olarak 733 milimetre yağış düşmektedir. Bir yıl içerisinde en kurak ay Ağustos ayıdır. Bir yıl içerisinde en çok yağış alan ay da Aralık ayıdır.

İlçe halkı çoğunlukla tarım ve hayvancılık sektörleri ile ilgilenmektedir.

Hozat Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Hozat ilçesinde toplam 6.891 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %36,28’i kadın olup geriye kalan %63,72’sini ise erkek nüfus meydana getirmektedir. Hozat ilçesinde yaşayan insanların pek çoğunun okuma yazması vardır ve okuryazar insanların ortalaması Türkiye ortalamasından daha yukarıdadır. Okuryazar olmayan kesimin büyük bir bölümünü ise 60 yaş ve üstündeki insanlar meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %-2,03 olarak tespit edilmiştir. 

Hozat ilçesinde 4 adet mahalle ve 26 adet köy mevcuttur. Hozat satılık ev arıyorsanız en çok tercih edilen mahalle seçeneklerini aşağıdaki listede sıraladık:

  • Diyap Ağa Mahallesi,
  • Yeni Mahallesi,
  • Fikripaşa Mahallesi,
  • Köprübaşı Mahallesi.

Hozat Diyap Ağa Mahallesi satılık müstakil ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.