Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ovacıkcancel
Tuncelicancel

Tunceli Ovacık Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Ovacık Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Emlakjet, Ovacık satılık daire arayışında olan tüm kullanıcılar için ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri tek bir kaynakta birleştirdi. Yeni bir ev seçimi yapmadan hemen önce Emlakjet’in birbirinden farklı ilan seçeneklerini inceleyebilir ve bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Ovacık, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölümü’nde yer alan Tunceli ilinin kuzeybatısında yer alan bir sınır ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. İl merkezine 71 kilometre uzaklıkta bulunur. Yörenin geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. En önemli tarım ürünü ise duttur. Her ne kadar sanayi olarak gelişme gösteremese de ilçenin dut pekmezi oldukça meşhurdur. Bölgede karasal iklimi hakimdir. Kış mevsimi soğuk, yaz mevsimi sıcak ve kuraktır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Ovacık satılık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

 • Kuzeyinde Erzincan il sınırı,
 • Güneyinde Hozat ilçesi,
 • Batısında Erzincan ili, 
 • Doğusunda Pülümür ve Tunceli Merkez ilçeleri ile komşudur. 

Ovacık Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Ovacık ilçesinde yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 6.696’dır. Bu nüfusun yüzde 43,19’u kadın, yüzde 56,81’i erkekten oluşmaktadır. İlçede satılık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 3 mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler;

 • Kandolar Mahallesi,
 • Pulur Mahallesi,
 • 94 Mahallesidir.

Tunceli Ovacık satılık ev ya da Ovacık müstakil evler arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 9’dur. Bu okulların isimleri; Gözeler İlkokulu, Ovacık Anaokulu, Yeşilyazı İlkokulu, Yeşilyazı Hoca Ahmet Yesevi Yatılı Bölge Ortaokulu, Şehit Cumhuriyet Savcısı Murat Uzun Ortaokulu, Mareşal Fevzi Çakmak Çok Programlı Anadolu Lisesi, Öğretmen Evi ve Akşam Sanat Okulu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezidir.  

Ovacık Satılık Daire Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Tunceli’nin il genelinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 135 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.180 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.613 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 268.110 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. 

İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Tunceli Ovacık sahibinden satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.