Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Tunceli Satılık Daire

araması için 13 ilan bulundu
search
Tuncelicancel

Tunceli Satılık Daire Alacaklara İl Rehberi

Tunceli satılık daire arayanlar için dikkat edilmesi gereken hususları emlakjet.com olarak sizler için derlediğimiz yazımızda bulabilirsiniz. Tunceli, Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat Bölümü’nde konumlanmış bir ilimizdir. Oldukça köklü bir geçmişe sahip olan Tunceli, verimli topraklarıyla oldukça geniş bir coğrafyaya yayılmış durumdadır. Düzlük ovalarıyla verimli topraklarında tarımsal verimliliği yüksek olan Tunceli’de çiftçilik önemli bir geçim kaynağıdır. Munzur Dağları, Karasu Nehri, Keban Barajı ile çevrili olan Tunceli pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır.

 

Son verilere göre 88 bin 198 kişinin yaşadığı Tunceli’de her yıl artış yaşanmaktadır. 49 bin 118 erkek nüfusun olduğu Tunceli’de 39 bin kadın nüfus mevcuttur. Tunceli merkez kadar ilçelerde de nüfus yoğundur. 8 adet ilçesi bulunan Tunceli ilçeleri şöyle;

 

 • Hozat
 • Mazgirt
 • Pülümür
 • Merkez
 • Çemişgezek
 • Nazımiye
 • Ovacık
 • Pertek

 

Yerleşimin en yüksek olduğu yerler arasında 38 bin 504 ile merkez ilçe yer alırken Pertek ilçesi 10 bini aşkın nüfusuyla ikinci sırada yer alıyor. Mazgirt, Ovacık, Çemişgezek illeri yer alıyor. Tunceli satılık müstakil ev seçenekleri için emlakjet.com’u detaylı incelemenizi tavsiye ederiz. 

 

Tunceli Satılık Daire Alacaklara Mahalle Rehberi

Tunceli ilçeleri kadar merkezdeki mahalleleri de bir o kadar önemlidir. Tunceli merkezde modern konut projeleri yükseldiği gibi müstakil bahçeli evler de rağbet görmektedir. Tunceli mahalleleri arasında;

 

 • Atatürk Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Yeni Mahallesi
 • Aktuluk Mahallesi
 • Esentepe Mahallesi
 • İsmet İnönü Mahallesi
 • Alibaba Mahallesi
 • Moğultay Mahallesi yer alıyor.

 

Tunceli merkezde yer alan mahalleler arasında en çok tercih edilenler arasında Cumhuriyet, Esentepe, Atatürk, Yeni Mahalle gibi lokasyonlar bulunuyor. Tunceli Ovacık satılık müstakil ev seçenekleri de yine alıcılar tarafından tercih edilenler arasında yer alıyor. 

 

Tunceli Satılık Daire Alacaklara Konut Fiyat Rehberi

Tunceli’de konut sahibi olacaklar için konut satış piyasasını da iyi analiz etmek gerekmektedir. Alıcılar için en önemli kriter bütçelerine uygun olmasıdır. Tunceli’deki 3+1 bir dairenin ortalama konut satışı 190 bin TL’den başlıyor diyebiliriz. Konut çeşitliliği fazla olan Tunceli’de site içi, apartman, müstakil gibi pek çok seçenek mevcuttur. Genç nüfusu da hızla artan Tunceli’de ekonomik faaliyetlerle bağlantılı olarak talebe göre modern konut projeleri de inşaat firmaları tarafından inşa edilmektedir. Bunlardan biri olan Tunceli Çema Sitesi Satılık Daire ilanlarını da incelemenizi tavsiye ederiz. 

 

Tunceli Satılık Daire Alacakların Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Satılık dairelere büyük paralar bağlandığı için bütçeyi fazla zorlamadan kazandıran bir yatırıma imza atmak önemlidir. Alıcılar dairenin lokasyonu, ulaşımı, bina yaşı kadar kullanışlı olması, ferah olması da önemlidir. Geniş aileler genellikle 3+1 ve üstü daire tiplerini tercih ederken 2 kişilik bir aileye ya da tek yaşayan kişilere stüdyo daire bile yetebilmektedir. Konut alacakların ilanı inceledikten sonra konutu gidip yerinde görmesi de önemlidir. Daire daha önce kullanılmışsa yaşanabilecek sorunlar öğrenilmelidir. Tunceli Cumhuriyet Mahallesi satılık evler seçenekleri de konut sahibi olacaklar tarafından rağbet gören ilanlar arasında yer alıyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.