Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Uşak Banaz Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
Banazcancel
Uşakcancel

Banaz Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Emlakjet, Banaz satılık daire arayışında olan tüm kullanıcılar için ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri tek bir kaynakta birleştirdi. Yeni bir ev seçimi yapmadan hemen önce Emlakjet’in birbirinden farklı ilan seçeneklerini inceleyebilir ve bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Banaz, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nin İç Batı Anadolu Bölümü’nde yer alan Uşak ilinin kuzeydoğusunda yer alan bir sınır ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. İl merkezine 32 kilometre uzaklıkta bulunur. İzmir-Ankara karayolu üzerinde yer alır. Yörenin geçim kaynağı tarım, arıcılık ve hayvancılıktır. Bölgede Ege Bölgesi’nin yumuşak, İç Anadolu’nun sert hava şartları ile birlikte görüldüğü bir geçiş iklimi hakimdir. Yaz mevsimi Ege’nin yakıcı sıcağı, kış mevsiminde de İç Anadolu’nun sert soğukları Banaz’ı fazla etkilemez. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Banaz satılık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

 • Kuzeyinde ve doğusunda Kütahya il sınırı,
 • Güneyinde Sivaslı ilçesi ve Afyonkarahisar il sınırı,
 • Batısında ise Uşak Merkez ilçesi ile komşudur. 

Banaz Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Banaz ilçesinde yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 35.778’dir. Bu nüfusun yüzde 50,42’si kadın, yüzde 49,58’i erkekten oluşmaktadır. İlçede satılık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 8 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden bazıları;

 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Dilek Mahallesi,
 • 31 Ağustos Mahallesi
 • Şehitler Mahallesi ve
 • İslam Mahallesidir.

Uşak Banaz satılık ev ya da Banaz müstakil evler arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 45’tir. Bu okullardan bazılarının isimleri; Susuz İlkokulu, 31 Ağustos İlkokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Şehit Necati Sargın Anadolu Lisesi, Şehit Veli Uludağ Derbent Ortaokulu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezidir.  

Banaz Satılık Daire Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Uşak’ın Banaz ilçesi genelinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 135 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.247 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.134 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 219.915 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. 

İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Uşak Banaz sahibinden satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.