Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karahallıcancel
Uşakcancel

Uşak Karahallı Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Karahallı Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Emlakjet, Karahallı satılık daire arayışında olan tüm kullanıcılar için ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri tek bir kaynakta birleştirdi. Yeni bir ev seçimi yapmadan hemen önce Emlakjet’in birbirinden farklı ilan seçeneklerini inceleyebilir ve bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Karahallı, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nin İç Batı Anadolu Bölümü’nde yer alan Uşak ilinin güneybatısında yer alan bir sınır ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. İl merkezine 62 kilometre uzaklıkta bulunur. Yörenin geçim kaynağı tarım, arıcılık ve hayvancılıktır. Bölgede Ege Bölgesi’nin yumuşak, İç Anadolu’nun sert hava şartları ile birlikte görüldüğü bir geçiş iklimi hakimdir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Karahallı satılık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

 • Kuzeyinde Sivaslı, Ulubey ilçeleri ve Uşak Merkez ilçesi,
 • Güneyinde ve Doğusunda Afyonkarahisar il sınırı,
 • Batısında ise Ulubey ilçesi ile komşudur. 

Karahallı Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Karahallı ilçesinde yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 10.139’dur. Bu nüfusun yüzde 49,70’i kadın, yüzde 50,30’u erkekten oluşmaktadır. İlçede satılık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 6 mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler;

 • Konak Mahallesi,
 • Boğaz Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Buğdaylı Mahallesi,
 • Karbasan Mahallesi ve
 • Dere Mahallesidir.

Uşak Karahallı satılık ev ya da Karahallı müstakil evler arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 18’dir. Bu okullardan bazılarının isimleri; Karbasan İlkokulu, Mehmet Yeşil İlkokulu, Karbasan Ortaokulu, Karahallı Anadolu Lisesi, Delihıdırlı Ortaokulu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezidir.  

Karahallı Satılık Daire Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Uşak’ın Karahallı ilçesi genelinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 128 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 547 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 705 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 80.128 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. 

İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Uşak Karahallı sahibinden satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.