Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sivaslıcancel
Uşakcancel

Uşak Sivaslı Satılık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Sivaslı Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Sivaslı satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Sivaslı ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Sivaslı ilçesinin bugün üzerinde bulunduğu topraklarda yapılan yerleşimlerin tarihi çok eski dönemlere kadar dayanmaktadır. Neolitik Çağ ve Kalkolitik Çağ zamanlarında dahi yerleşim izlerinin olduğu, yapılan arkeolojik çalışmaların sonuçlarında belli olmuştur. Daha günümüz zamanına gelirsek Sivaslı, 15 Temmuz 1953 yılında bir ilçe olma statüsünü elde etmiştir.

Sivaslı Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Sivaslı ilçesi, Ege Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Uşak iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 486 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 950 metredir. Sivaslı ilçesi, Uşak ilinin güneydoğu bölümünde yer almaktadır. Uşak ile Denizli illerini birbirine bağlayan devlet karayoluna 35 kilometre uzaklıkta konuşlanmıştır. İlçe genel olarak Bulkaz Dağları’nın eteklerinde kurulmuştur. İlçe arazisinin büyük bir bölümü düzlük alanlardan oluşsa da yer yer engebeli bölgelerin de olduğu görülmektedir. İlçenin önemli su kaynaklarından bir tanesi, Büyük Menderes Nehri’nin kollarından bir tanesi olan Banaz Çayı’dır. Sivaslı ilçesi, ikinci dereceden deprem bölgesinde konuşlanmıştır. Sazak Tepesi, Sürtep Tepe ve Erice Tepe ilçenin belli başlı yükseltilerini oluşturmaktadır. İlçenin doğal bitki örtüsünü bozkır ve çalılık tipi bitkiler oluşturmaktadır. Dağlık bölgelerde ise ormanlık alanlar çoğunluktadır. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin kuzeybatı yönünde Uşak il merkezi bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzey yönünde Banaz ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin doğu yönünde Sandıklı ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde Çivril ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güneybatı yönünde ise Karahallı ilçesi bulunmaktadır.

Sivaslı Satılık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Sivaslı satılık konut arayanlar için ilçenin özel konumu sebebi ile ilçenin iklimi de ona göre farklıdır. Karasal iklim ile Akdeniz iklimlerinin özelliklerini göstermektedir. Yıllık ortalama sıcaklık 12,5 santigrat derece olarak ölçülmüştür. Bir yıl içerisinde Sivaslı ilçesine düşen ortalama yağış miktarı 540 milimetredir. 

Hayvancılık, tarım ve hizmet sektörleri Sivaslı ilçesinin ekonomisinin yapıtaşlarıdır. Dokumacılık, mermer üretimi gibi faaliyetler de ekonomiye katkısı olan etkenlerdir. 

Sivaslı Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Sivaslı ilçesinde toplam 20.753 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %49,70’i kadın olup geriye kalan %50,30’unu ise erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %0,64 olarak tespit edilmiştir. 

Sivaslı ilçesinde 12 adet mahalle ve 18 adet köy mevcuttur. Sivaslı satılık ev arıyorsanız tercih edebileceğiniz popüler mahalle seçenekleri aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Akıncılar Mahallesi,
  • Evrenli Mahallesi,
  • Atatürk Mahallesi,
  • Fatih Mahallesi.

Sivaslı sahibinden satılık müstakil ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.