/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ulubeycancel

Uşak Ulubey Satılık Daire

araması için 5 ilan bulundu

Ulubey Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Emlakjet, Ulubey satılık daire arayışında olan tüm kullanıcılar için ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri tek bir kaynakta birleştirdi. Yeni bir ev seçimi yapmadan hemen önce Emlakjet’in birbirinden farklı ilan seçeneklerini inceleyebilir ve bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Ulubey, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nin İç Batı Anadolu Bölümü’nde yer alan Uşak ilinin güneyinde yer alan bir sınır ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. İl merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunur. Yörenin geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Bölgede Ege Bölgesi’nin yumuşak, İç Anadolu’nun sert hava şartları ile birlikte görüldüğü bir geçiş iklimi hakimdir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Ulubey satılık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

 • Kuzeyinde Uşak Merkez ilçesi,
 • Güneyinde Afyonkarahisar il sınırı,
 • Doğusunda Sivaslı ve Karahallı ilçeleri,
 • Batısında ise Eşme ilçesi ile komşudur. 

Ulubey Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Ulubey ilçesinde yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 12.648’dir. Bu nüfusun yüzde 50,68’i kadın, yüzde 49,32’si erkekten oluşmaktadır. İlçede satılık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 7 mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler;

 • Avgan Mahallesi,
 • Aşağı Mahallesi,
 • Dilaver Mahallesi,
 • Üüykbaşı Mahallesi,
 • Camiikebir Mahallesii
 • Gölbaşı Mahallesi ve
 • Emirler Mahallesidir.

Uşak Ulubey satılık ev ya da Ulubey müstakil evler arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 17’dir. Bu okullardan bazılarının isimleri; Avgan İlkokulu, Kuvey-i Milliye İlkokulu, İnay Ortaokulu, Ulubey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Cumhuriyet İlkokulu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezidir.  

Ulubey Satılık Daire Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Uşak’ın Ulubey ilçesi genelinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 110 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 340 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 516 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 56.760 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. 

İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Uşak Ulubey sahibinden satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Ulubey Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.