/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Van Çaldıran Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Çaldırancancel
Vancancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çaldıran Satılık Daire Arayan Kişiler İçin Mahalle Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çaldıran satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek daire satın alabilirsiniz.

Van iline bağlı Çaldıran ilçesi karasal iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Çaldıran satılık daire arayan kişiler ilçenin ekonomik koşulları ile de yakından ilgilenmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. Çaldıran satılık ev arayan kişiler ilçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat ve sebze tarım faaliyetlerinin sürdürüldüğünün bilgisine ulaşmaktadır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmekedir.

Çaldıran Satılık Daire Arayan Kişiler İçin Mahalle Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2019 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 62 bin 530’dur. İlçe nüfusunun yüzde 51,15’ini (31 bin 982) erkek, yüzde 48,85’ini (30 bin 548) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çaldıran satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 70 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıcaları: Akbaşak Mahallesi, Alakaya Mahallesi, Alikelle Mahallesi, Altıyol Mahallesi, Aşağıçanak Mahallesi, Aşağıdikme Mahallesi, Aşağıgülderen Mahallesi, Aşağıkuyucak Mahallesi, Aşağımutlu Mahallesi, Aşağıyanıktaş Mahallesi, Avcıbaşı Mahallesi, Ayrancılar Mahallesi, Hanköy Mahallesi, İncealan Mahallesi, İsmailbaba Mahallesi, Kalkandelen Mahallesi, Karadulda Mahallesi, Kaşım Mahallesi, Kılavuz Mahallesi, Kışla Mahallesi, Kilimli Mahallesi, Koçovası Mahallesi, Kurtoğlan Mahallesi, Kuskunkıran Mahallesi, Osmanlı Mahallesi, Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi, Salahane Mahallesi, Sarıçimen Mahallesi, Sarıharman Mahallesi, Sellik Mahallesi, Serpmetaş Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Sungur Mahallesi, Tekindere Mahallesi, Temrenli Mahallesi ve Toprakseven Mahallesi’dir.

Çaldıran Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumu Bilgisi

İlçeden konut kiralamak isteyen kişiler ilçenin eğitim kurumları hakkında detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe eğitim kurumları bakımından bölge halkının ihtiyaçlarına yanıt vermektedir. İlçe halkından edinilen bilgilere göre ilçede yer alan eğitim kurumlarının eğitim kalitesi ile yakından ilgilenmektedirler. Van Çaldıran satılık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Çaldıran Anadolu Lisesi: Beyazıt, Doğubayazıt Yolu Üzeri, 65970 Çaldıran/Van. Daha detaylı bilgiler için (0432) 412 23 70 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Atatürk İlkokulu: Çaldıran Mahallesi, Van Doğubeyazıt Yolu Pk:65970 Çaldıran/Van. Daha detaylı bilgiler için (0432) 412 23 41 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Çaldıran Anadolu İmam Hatip Lisesi: Cumhuriyet Mahallesi, Van Doğubeyazıt Yolu Üzeri, 65970 Çaldıran/Van.

Sizler de kiralık daire tercihini Van ilinin Çaldıran ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Van Çaldıran uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.