Emlakjet

Van Çatak Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Çatakcancel
Vancancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çatak Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Çatak satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Çatak ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Çatak, 1865 tarihinde alınan bir karar ile birlikte, bir ilçe olma statüsünü elde etmiştir. İlçenin tarihi çok derin zamanlara kadar uzanmaktadır. Bu derin geçmişten kalma üç adet köprü, Çatak ilçesi sınırları içerisinde hâlâ varlığını sürdürmektedir. Bu köprülerden bir tanesi Sortikin Çayı üzerinde bulunmaktadır ve günümüzde bile kullanımdadır. Diğer iki köprü ise Holkan Köprüsü ile Zırıl Köprüsü’dür. 

Çatak Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Çatak satılık ev düşünenler için ilçe, Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Van iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 2.173 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 1.512 metredir. Çatak ilçesinin merkezî şehirlere olan mesafesine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • İlçenin Van il merkezine olan uzaklığı 81 kilometre şeklindedir.
  • İlçenin İstanbul iline olan uzaklığı 1.678 kilometre şeklindedir. 
  • İlçenin Ankara iline olan uzaklığı 1.227 kilometre şeklindedir.
  • İlçenin İzmir olan uzaklığı 1.801 kilometre şeklindedir.

Çatak Satılık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Çatak ilçesinde genel olarak karasal ikliminin hakim olduğu görülmektedir. Buna göre kış ayları soğuk ve kar yağışlı yaşanırken yaz ayları sıcak, ancak yağışlı geçmektedir. Yıllık ortalama sıcaklık 4,6 santigrat derece şeklinde ölçülmüştür. Bir yıl içerisinde ilçeye düşen ortalama yağış miktarı 534 milimetredir. 

Çatak ekonomisini tarım faaliyetleri meydana getirmektedir. İlçede yapılan tarım faaliyetlerinin sonucunda en çok buğday ve arpa gibi ürünler elde edilmektedir.

Çatak Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, çatak ilçesinde toplam 20.937 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %47,40’ı kadın olup geriye kalan %52,60’ını ise erkek nüfus meydana getirmektedir. Son 10 yılda yapılmış olan nüfus çalışmalarına göre, çatak ilçesinde nüfus düşüşü görülmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %1,16 olarak tespit edilmiştir. 

Çatak ilçesinde 33 adet mahalle mevcuttur. Çatak satılık ev arıyorsanız tercih edebileceğiniz popüler mahalle seçeneklerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Adnan Menderes Mahallesi,
  • Alacayar Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi,
  • Atlıhan Mahallesi,
  • Bahçelievler Mahallesi.

Çatak Adnan Menderes sahibinden satılık ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.