/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Van Erciş Satılık Daire

araması için 4 ilan bulundu
search
Ercişcancel
Vancancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ

Erciş Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Erciş satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Erciş ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Erciş, 1923 tarihinde alınan bir karar ile birlikte, bir ilçe olma statüsünü elde etmiştir. İlçe aynı zamanda “Erdiş” ve “Eganis” adları altında da geçmektedir. 

Erciş Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Erciş ilçesi, Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Van iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 2.115 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 1.750 metredir. Van il merkezine 100 kilometre kadar uzaklıkta yer almaktadır. İlçenin Van Gölü’ne uzaklığı 5 kilometre kadardır. İlçenin konumu oldukça önemli bir noktadadır, zira Ağrı ve Bitlis illerini Van iline bağlayan karayolu üzerine konuşlanmıştır. İlçenin oluşturduğu Erciş Ovası, Van Gölü etrafında bulunan en geniş ovalardan bir tanesidir. İlçenin en önemli akarsuları arasında Zilan Deresi, İrşad Çayı ve Yekmal Çayı mevcuttur. İlçe arazisi oldukça dağlık bir özellik göstermektedir. Önemli dağlar arasında Aladağ, Baba Dağı ve Meydan Dağı bulunmaktadır.

Erciş Satılık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Erciş satılık konut arayanlar için ilçede genel olarak karasal ikliminin hakim olduğu görülmektedir. Buna göre kış ayları soğuk ve yağışlı yaşanırken yaz ayları sıcak ve kurak geçmektedir. Yıllık ortalama sıcaklık 8,5 santigrat derece şeklinde ölçülmüştür. Bir yıl içerisinde ilçeye düşen ortalama yağış miktarı 466 milimetredir. 

Erciş ekonomisini tarım ve hayvancılık faaliyetleri meydana getirmektedir. İlçede yapılan tarım faaliyetlerinin sonucunda en çok şeker pancarı, tahıl ve sebze gibi ürünler elde edilmektedir.

Erciş Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Erciş ilçesinde toplam 173.313 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %48,23’ü kadın olup geriye kalan %51,77’sini ise erkek nüfus meydana getirmektedir. Son 10 yılda yapılmış olan nüfus çalışmalarına göre, Erciş ilçesinde nüfus artışı görülmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %0,14 olarak tespit edilmiştir. 

Erciş ilçesinde 101 adet mahalle. Erciş satılık ev arıyorsanız tercih edebileceğiniz popüler mahalle seçeneklerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Çelebibağı Mahallesi,
  • Salihiye Mahallesi,
  • Adnan Menderes Mahallesi,
  • Vanyolu Mahallesi,
  • Yeşilova Mahallesi.

Erciş sahibinden satılık müstakil ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

30 Eylül 2022

İstanbul emlak borsası kurulmalı

İstanbul emlak borsası kurulmalı

29 Eylül 2022

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

29 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

29 Eylül 2022

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

29 Eylül 2022

Erciş Satılık Daire
Abdalmezrası MahallesiAdnan Menderes MahallesiAğaçören MahallesiAğırkaya MahallesiAkbaş MahallesiAkçayuva MahallesiAksakal MahallesiAlkanat MahallesiAşağıakçagedik MahallesiAşağıçökek MahallesiAşağıgöze MahallesiAşağıışıklı MahallesiAşağıkozluca MahallesiBayramlı MahallesiBeyazıt MahallesiBozyaka MahallesiBucakönü MahallesiCamikebir MahallesiÇakırbey MahallesiÇatakdibi MahallesiÇataltepe MahallesiÇelebibağı MahallesiÇetintaş MahallesiÇınarlı MahallesiÇimen MahallesiÇobandüzü MahallesiÇubuklu MahallesiDeliçay MahallesiDerekent MahallesiDerimevi MahallesiDinlence MahallesiDoğancı MahallesiDoluca MahallesiDuracak MahallesiDüvenci MahallesiEkiciler MahallesiErgücü MahallesiEvbeyli MahallesiGedikdibi MahallesiGergili MahallesiGökoğlan MahallesiGölağzı MahallesiGörüşlü MahallesiGözütok MahallesiGültepe MahallesiGümüşoluk MahallesiHacıkaş MahallesiHasanabdal MahallesiHaydarbey MahallesiHocaali Mahallesiİkizçalı Mahallesiİşbaşı MahallesiKadirasker MahallesiKaratavuk MahallesiKardoğan MahallesiKarlıyayla MahallesiKasımbağı MahallesiKayaboyun MahallesiKekiksırtı MahallesiKeklikova MahallesiKırkdeğirmen MahallesiKırkpınar MahallesiKışla MahallesiKızılören MahallesiKocapınar MahallesiKoçköprü MahallesiKöycük MahallesiLatifiye MahallesiMağara MahallesiNişancı MahallesiOrtayayla MahallesiOyalı MahallesiÖrene MahallesiPayköy MahallesiPınarlı MahallesiSabanbüken MahallesiSahil Kent MahallesiSalihiye MahallesiSalmanağa MahallesiSöğütlü MahallesiŞehirpazar MahallesiŞerefli MahallesiTaşevler MahallesiTaşkapı MahallesiTaşlıçay MahallesiTekevler MahallesiTekler MahallesiTopraklı MahallesiUlupamir MahallesiUncular MahallesiVanyolu MahallesiYalındam MahallesiYankıtepe MahallesiYeşilova MahallesiYetişen MahallesiYılanlı MahallesiYoldere MahallesiYöreli MahallesiYukarıakçagedik MahallesiYukarıışıklı MahallesiYünören Mahallesi
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.