/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gevaşcancel
Vancancel

Van Gevaş Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Gevaş Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçe Hakkında Tanıtım Rehberi

Emlakjet, Gevaş satılık daire arayışında olan tüm kullanıcılar için ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri tek bir kaynakta birleştirdi. Yeni bir ev seçimi yapmadan hemen önce Emlakjet’in birbirinden farklı ilan seçeneklerini inceleyebilir ve bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Gevaş, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Van ilinin güneybatısında yer alan bir sınır ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. İl merkezine 40 kilometre uzaklıkta bulunur. İlçe içerisinde bulunan Akdamar Adası en önemli turistik mekanlarından birisidir. Bölgede tarım ve hayvancılık ile uğraşılmaktadır. Bölgede Karasal iklim hakimdir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Gevaş satılık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

 • Kuzeyinde Van Gölü,
 • Güneyinde Bahçesaray ve Çatak ilçesi,
 • Doğusunda Gürpınar ilçesi,
 • Batısında ise Bitlis ili ile komşudur. 

Gevaş Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Gevaş ilçesinde yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 28.235’tir. Bu nüfusun yüzde 49,47’si kadın, yüzde 50,53’ü erkekten oluşmaktadır. İlçede satılık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 37 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden bazıları;

 • Selimiye Mahallesi,
 • Orta Mahallesi,
 • Hişet Mahallesi,
 • Bahçelievler Mahallesi,
 • Atalan Mahallesii
 • Karşıyaka Mahallesi ve
 • Aydınocak Mahallesidir.

Van Gevaş satılık ev ya da Gevaş müstakil evler arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 67’dir. Bu okullardan bazılarının isimleri; Yanıkçay İlkokulu, Hasbey İlkokulu, Dereağzı Ortaokulu, Akdamar Gama Çok Programlı Anadolu Lisesi, 75. Yıl İlkokulu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezidir.  

Gevaş Satılık Daire Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Van’ın Gevaş ilçesi genelinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 120 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 559 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.948 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 131.880 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. 

İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Van Gevaş sahibinden satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

27 Mayıs 2022

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

27 Mayıs 2022

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

27 Mayıs 2022

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

27 Mayıs 2022

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

26 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.