/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Van Özalp Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Özalpcancel
Vancancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Özalp Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçe Hakkında Tanıtım Rehberi

Emlakjet, Özalp satılık daire arayışında olan tüm kullanıcılar için ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri tek bir kaynakta birleştirdi. Yeni bir ev seçimi yapmadan hemen önce Emlakjet’in birbirinden farklı ilan seçeneklerini inceleyebilir ve bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Özalp, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Van ilinin doğusunda yer alan bir ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. İran Milli sınır kapısının bulunduğu Saray ilçesi ile Van’ın merkezi konumundaki İpekyolu ilçesinin arasında bulunmaktadır. İlçeden geçen demiryolu ile stratejik önemi artmaktadır. Bölgede Karasal iklim hakimdir. İlçe topraklarında Gürpınar sınırına yakın bölgede Akgöl bulunmaktadır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Özalp satılık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

 • Kuzeyinde Çaldıran ilçesi,
 • Güneyinde Gürpınar ilçesi,
 • Doğusunda Saray ilçesi,
 • Kuzeydoğusunda İran Devlet Sınırı,
 • Batısında ise İpekyolu ve Muradiye ilçeleri ile komşudur. 

Özalp Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

İlçede yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 65.296’dır. Bu nüfusun yüzde 49,05’i kadın, yüzde 50,95’i erkekten oluşmaktadır. İlçede satılık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 50 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden bazıları;

 • Çubuklu Mahallesi,
 • İstasyon Mahallesi,
 • Mahmudiye Mahallesi,
 • Sağmalı Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesii
 • Yukarıtulgalı Mahallesi ve
 • Aksorguç Mahallesidir.

Özalp İstasyon’da satılık ev ya da Özalp müstakil evler arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 173’tür. Bu okullardan bazılarının isimleri; Zaferler İlkokulu, Tuşba İlkokulu, Turgut Reis Ortaokulu, Kazım Karabekir Anadolu Lisesi, İpekyolu İlkokulu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezidir.  

Özalp Satılık Daire Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Van’ın Özalp ilçesi genelinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 150 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.108 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.100 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 237.150 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. 

İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Van Özalp sahibinden satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.