Emlakjet

Van Satılık Daire

araması için 537 ilan bulundu
search
Vancancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Van Satılık Daire Arayanlara Özel Genel Bilgiler

 

Yaşadığınız veya yaşamayı planladığınız ile ait ne kadar bilgiye sahip olduğunuzu hiç düşündünüz mü? Belli başlı yaşamak istediğiniz ile ait iklimi, ilçeleri ve ulaşımı gibi bilgileri öğrenerek çok daha doğru bir yaşam alanı kendinize seçebilirsiniz. Buradan yola çıkarak Van satılık daire arayanlar için ile ait genel özellikleri araştırdık. İşte ev ararken hem işinizi kolaylaştıracak hem de aynı zamanda yaşadığınız ilin özelliklerini daha iyi bilmenizi sağlayacak genel bilgiler.

 

Van’ın İklim Özellikleri

 

Van, şiddetli karasal iklimi ile dikkat çeken bir ilimizdir. Denizin etkilerinden uzaklaşıp, Doğu bölgelere gidildikçe daha da belirginleşir. Yaz mevsimi çok kısa olmakla birlikte özellikle yüksek platolarda oldukça sıcak geçerken, buna karşılık kış ayları hem çok uzun hem de karlı ve şiddetli geçmektedir.  

 

Van’ın İlçeleri

 

 • Van İlinin Saray İlçesi: 45 kilometrekare yüzölçümüne sahip olan Van’ın Saray ilçesinin il merkezine olan uzaklığı ise 75 kilometredir. Ulaşım için daha çok minibüs kullanılmaktadır. 2013 senesinde yapılan sayıma göre ilçenin nüfusu 22.793’dür. Saray ilçesinde toplamda 23 adet köy bulunuyor.  

 

 • Van’ın Muradiye İlçesi: 1.049 kilometrekare yüzölçümüne sahip olan Muradiye ilçesinde toplamda 2013 senesinde yapılan sayım sonucunda 51.340 nüfus bulunduğu anlaşılmıştır. Van da satılık daire arayanlar için Çatak ilçesinde toplamda 36 adet köy seçeneği bulunuyor. İlçenin il merkezine olan uzaklığı ise 85 kilometre.

 

 • Van’ın Çatak İlçesi: 1.858 kilometrekare yüzölçümüne sahip olan ilçenin il merkezine uzaklığı ise 83 kilometredir. Ulaşım ilçeden diğer ilçe ve mahallelere minibüs ile sağlanmaktadır.  Toplamda 27 adet köyü bulunan ilçenin 2013 senesinde yapılan sayımda 23.440 nüfusu olduğu belirlenmiştir.

 

 • Van’ın Gevaş İlçesi: 968 kilometre kare yüzölçümü bulunan Gevaş İlçesinin il merkezine olan uzaklığı 40 kilometredir. Belediye otobüsleri ve ilçe minibüsleri ile ulaşım rahatlıkla sağlanabiliyor. Toplamda 34 köy bulunan ilçenin 2013 senesinde gerçekleştirilen sayımda 29.655 nüfusu olduğu tespit edilmiştir.

 

 • Van’ın Erciş İlçesi: İl merkezine 105 kilometre uzaklıkta bulunan ilçenin toplam yüz ölçüsü 1.876 kilometrekaredir. Van satılık daire arayanlar için Erciş ilçesinde toplamda 79 adet köy bulunuyor.

 

 • Van’ın Başkale İlçesi: 2.731 kilometrekare yüzölçümüne sahip olan Başkale ilçesinde toplamda 61 adet köy bulunuyor. İlçede ulaşım minibüsler ile sağlanıyor. 2013 senesinde yapılan sayım sonucunda ise ilçede toplamda 58.963 kişinin yaşadığı tespit edilmiş.

 

 • Van’ın Özalp İlçesi: Toplamda 2380 kilometre yüzölçümü olan Özalp ilçesinin il merkezine olan uzaklığı 60 kilometredir. Daha çok Van da satılık müstakil ev arayanların ilgisini çeken bu ilçede toplamda 52 adet köy bulunuyor.

 

 • Van’ın Çaldıran İlçesi: 1.587 kilometre kare yüz ölçümü bulunan ilçenin il merkezine olan uzaklığı ise 110 kilometre. Ulaşım minibüsler ile sağlanıyor. İlçede toplam 65 adet köy mevcut.

 

 • Van’ın Bahçesaray İlçesi: İl merkezine olan uzaklığı 110 kilometre olan Bahçesaray İlçesinin toplam yüzölçümü ise 490 kilometredir. Toplamda 16 adet köy bulunan ilçede ulaşım minibüslerle sağlanıyor. Van satılık daire seçeneklerini inceleyerek Bahçeşehir ilçesine ait ilanları da görebilirsiniz. 

 

 • Van’ın Edremit İlçesi: Toplam yüz ölçümü 270 kilometre olan ilçenin il merkezi ile arasında 18 kilometre mesafe bulunuyor. Minibüslerle ulaşımın sağlandığı ilçede toplam da 10 adet köy mevcut.

 

 • Van’ın Gürpınar İlçesi: 4.063 kilometrekare yüz ölçümüne sahip olan Gürpınar, ilin en büyük ilçesi olarak biliniyor. Ulaşım diğer ilçelerde olduğu gibi yine minibüs ile sağlanıyor ve ilçede toplam 64 adet köy bulunuyor. 2013 senesinde gerçekleştirilen sayım sonuçlarına göre de ilçede 38.811 kişi yaşıyor.

 

Van’da Ulaşım İmkanı

 

Van sahibinden satılık daire veya emlakçıdan satılık daire arayanların en fazla araştırdığı konuların başında ilçede ulaşımın nasıl sağlandığı geliyor. Ulaşımın oldukça geliştiği Van İlinde demiryolu, karayolu ve havayolu ulaşım imkanları bulunuyor. Van’da demiryolu ile ulaşım kent merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunan Van Tren Garı’ndan sağlanırken, havayolu ile ulaşım şehir merkezine yaklaşık 7,5 kilometre uzaklıktaki Van Ferit Melen Hava Alanından yapılıyor. Karayolu ile ulaşım ise kent merkezine 4 kilometre uzaklıkta bulunan Otobüs terminali ile sağlanabiliyor. Ayrıca otobüs terminaline kent merkezinden minibüs ile ulaşım imkanı da bulunuyor.  

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.