Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Yozgat Boğazlıyan Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Boğazlıyancancel
Yozgatcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Boğazlıyan Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Boğazlıyan satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Boğazlıyan ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Boğazlıyan Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Boğazlıyan ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Yozgat iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 1.643 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 1.050 metredir. Yozgat il merkezine 125 kilometre kadar uzaklıkta yer almaktadır. Kayseri iline ise 83 kilometrelik bir mesafeye sahiptir. Kayseri ili ile Ankara ilini birbirine bağlayan demiryolunun Yeni Fakılı İstasyonu’na 23 kilometre uzaklıktadır. Yozgat ilinin güney bölümünde kalmaktadır. İlçe sınırları içerisindeki önemli akarsular içerisinde Kozan Özü ve Karakoç Özü bulunmaktadır. İlçe arazisini dalgalı düzlükler meydana getirmektedir. İlçe kenarlarında ise daha çok engebeli bir topografya görülmektedir. İlçe sınırları içerisindeki en yüksek nokta 1.750 metre yükseltisi ile Çaldağı ‘dır. İlçenin etrafında yer alan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin doğu yönünde Çayıralan ve Çandır ilçeleri bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde Yenifakılı ilçesi bulunmaktadır. 
  • İlçenin kuzey yönünde Sarıkaya ve Yozgat il merkezi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde ise Kayseri ili ve Felahiye ilçesi bulunmaktadır.

Boğazlıyan Satılık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Boğazlıyan satılık konut düşünenler için ilçede genel olarak karasal ikliminin hakim olduğu görülmektedir. Buna göre, kış ayları soğuk ve kar yağışlı yaşanırken yaz ayları sıcak ve kurak geçmektedir. Kış mevsimleri uzun sürmektedir. En çok yağış ilkbahar mevsiminde görülmektedir. Yıllık ortalama sıcaklık 9,2 santigrat derece şeklinde ölçülmüştür. Bir yıl içerisinde ilçeye düşen ortalama yağış miktarı 399 milimetredir. 

Boğazlıyan ekonomisini tarım ve hayvancılık faaliyetleri meydana getirmektedir. İlçe sınırları içerisinde yapılan tarım faaliyetlerinin sonucunda ortaya çıkan arpa, pancar ve buğday ürünleri özellikle göze çarpmaktadır.

Boğazlıyan Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Boğazlıyan ilçesinde toplam 34.121 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %49,01’i kadın olup geriye kalan %50,99’unu ise erkek nüfus meydana getirmektedir. Son 10 yılda yapılmış olan nüfus çalışmalarına göre, Boğazlıyan ilçesinde stabil bir gidişat görülmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %1,49 olarak tespit edilmiştir. 

Boğazlıyan ilçesinde 30 adet mahalle ve 23 adet köy mevcuttur. Boğazlıyan satılık ev arıyorsanız tercih edebileceğiniz popüler mahalle seçeneklerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Bağlarbaşı Mahallesi,
  • Mevlana Mahallesi,
  • Aşağı Mahallesi,
  • Kaymakam Kemal Bey Mahallesi,
  • Kemaliye Mahallesi.

Boğazlıyan satılık müstakil ev fiyatları benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.