/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şefaatlicancel

Yozgat Şefaatli Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Şefaatli Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Şefaatli satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Şefaatli ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Şefaatli, 1954 tarihinde alınan bir karar ile birlikte, bir ilçe olma statüsünü elde etmiştir.

Şefaatli Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Şefaatli ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Yozgat iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 828 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 1.307 metredir. Yozgat il merkezine 41 kilometre kadar uzaklıkta yer almaktadır. İlçenin Kırşehir ve Nevşehir illerine sınırı bulunmaktadır. Şefaatli doğal bitki örtüsünün büyük bir kısmı bozkırlar tarafından meydana getirilmektedir. Ağaçlık yerler genellikle akarsu kenarlarıdır. 

Şefaatli Satılık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Şefaatli satılık ev düşünenler için ilçede genel olarak karasal ikliminin hakim olduğu görülmektedir. Buna göre kış ayları soğuk ve yağışlı yaşanırken yaz ayları sıcak ve kurak geçmektedir. Yıllık ortalama sıcaklık 11,1 santigrat derece şeklinde ölçülmüştür. Bir yıl içerisinde ilçeye düşen ortalama yağış miktarı 395 milimetredir. İlçede gece ile gündüz arasında pek fazla sıcaklık farkı yoktur. Yılın en kurak ayı Ağustos ayı iken ilçeye düşen çoğu yağış Aralık ayında düşmektedir. Temmuz ayı ortalama 21,3 santigrat derece ile yılın en sıcak ayıdır. Ortalama 0,0 santigrat derece ile ise Ocak ayı en soğuk aydır. 

Şefaatli ekonomisini tarım ve hayvancılık faaliyetleri meydana getirmektedir. İlçede yapılan tarım faaliyetlerinin sonucunda genellikle arpa, buğday, mercimek ve şeker pancarı gibi ürünler göze çarpmaktadır.

Şefaatli Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Şefaatli ilçesinde toplam 15.135 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,26’sı kadın olup geriye kalan %49,74’ünü ise erkek nüfus meydana getirmektedir. Son 10 yılda yapılmış olan nüfus çalışmalarına göre, Şefaatli ilçesinde düzenli bir nüfus düşüşü görülmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %1,28 olarak tespit edilmiştir. 

Şefaatli ilçesinde 9 adet mahalle ve 43 adet köy mevcuttur. Şefaatli satılık ev arıyorsanız tercih edebileceğiniz popüler mahalle seçeneklerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Bahçelievler Mahallesi,
  • Yeni Mahallesi,
  • H. Bayram Karabulut Mahallesi,
  • Kale Mahallesi,
  • Fatih Mahallesi.

Şefaatli sahibinden satılık müstakil ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

17 Eylül 2021

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

15 Eylül 2021

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

15 Eylül 2021

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

15 Eylül 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.