Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Yozgat Satılık Daire

araması için 358 ilan bulundu
search
Yozgatcancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Emlakjet ile Yozgat Satılık Daire Rehberi

Gün geçtikçe artan kiralık ev fiyatları yüzünde, tüketici artık kira ödemek yerine ev sahibi olmak istiyor. Bu sebeple ev arayanlar ve Yozgat satılık daire almaya yönelenler için hazırladığımız yazımız sizlerle. Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde, orta Kızılırmak bölümünde ve Bozok Platosu üzerinde bulunmaktadır. Şehir merkezi ise, Doğu ve Batı istikametinde uzanan Kirazlıdere vadisi içindedir.Türkiye genelinde 4.123 km²'lik bir alan kapsamaktadır. Bozok platosunun yüksek kesimlerine yerleşmiş olduğundan dolayı şehir rakımı 1320 metredir. Yozgat şehrinin, Kuzeyinde Çorum, Tokat ve Amasya,Doğusunda Sivas, Batıda Kırşehir ve Kırıkkale ve Güneyde Kayseri, Nevşehir illeri ile çevrilidir.

 

Yozgat Satılık Daire Almak İsteyenler İçin Nüfus ve İlçe Bilgisi

Yozgat iline bağlı merkez ilçe de dahil olmak üzere toplam 14 ilçesi vardır. Bu ilçeler;

 

 • Akdağmaden, 
 • Sorgun, 
 • Şefaatli,
 • Aydıncık, 
 • Saraykent, 
 • Çekerek, 
 • Çayıralan,
 • Sarıkaya, 
 • Kadışehri, 
 • Boğazlıyan, 
 • Çandır,
 • Yenifakılı ve 
 • Yerköy ilçeleridir.

 

Gün geçtikçe gelişme gösteren şehirde, değişen mimari yapılar ile merkeze olan göçlerin artmasını göstermektedir. Yozgat Panorama evleri satılık daire gibi farklı yapılarda ev almak isterseniz bu tarz ilanları sitemizden bulabilirsiniz. İlde 2018 tahmini verilere göre toplam 418.650kişi yaşadığı bilinmektedir. Bunların %50.12 oranında erkek, geri kalan %49.88 kişi ise kadındır. Şehir içi yaşamın en çok hissedildiği  Yozgat Merkez ilçesi şehir nüfusunun 105.167 kişi ile ilk sıradadır.Yozgat satılık daire alabilmek için Merkez ilçe, 23 mahalle ve 99 köy vardır. 2018 nüfus sayım verilerine göre ise, en kalabalık ilçe Merkez, nüfusu en az olan ise Çandır ilçesidir.

 

Yozgat satılık daire arayanlar için ekonomik yapı 

İç Anadolunun diğer şehirlerinde de olduğu gibi  önemli tahıl ambarlarıdır. Kuru şartlarda hububat üretimi yapılmaktadır. Buğday üretimi olarak Türkiye genelinde ilk beş sıra içerisinde yer almaktadır ve ayrıca yemeklik baklagil üretimi oldukça iyi durumdadır. Yılda 60 ile 70 bin ton yeşil mercimek üretmektedir. Ve bu üretim ile Türkiye genelinde birinci sıradadır. Yozgat satılık müstakil ev alarak bahçenizde diğer Yozgat halki gibi kendi üretiminizi kendiniz sağlayabilirsiniz. Çünkü bağ bahçe üretimi genellikle aile içi tüketime yöneliktir. Yozgat halkının çoğunluğu geçimini tarım ve kendi üretimleri ile sağlarken bununla beraber hayvancılık da aileye gelir açısından önemli yer tutmaktadır. 

 

Yozgat satılık daire alacaklar için şehrin Genel Özellikleri

 

 • Yozgat'ta Ulaşım İmkanı: Örneğin Yozgat eski TOKİ satılık dairelerden almak isterseniz eviniz,  KGM^den alınan bilgilere göre bazı illere olan uzaklıkları; Ankara ile 215 km,İstanbul ile 668 km,İzmir ile 599 km, Antalya ile 684 km,Bursa ile 599 km,Trabzon ile 606 km, Diyarbakır ile ise 703 km mesafe bulunacaktır.

 

 • Yozgat'ın İklim Özellikleri: Yozgat ili tipik İç Anadolu iklimi özellikleri göstermektedir. Bu iklim tipinde yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve sert geçer. Yaz mevsimi kısa süreli geçer. Yaz ve Kış arasındaki sıcaklık farkını çok hissedersiniz. Yaz aylarında 37°C görürken kış aylarında -25°C’ye kadar düştüğü görülmektedir. 

 

 • Yozgat'ta Eğitim ve Sağlık İmkanları: 01 Mart 2006 tarihinde kurulmuş olan Yozgat Bozok Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi bünyesinde bulunan bazı fakültelerin bağlanması ile açılmıştır. Yozgat eşyalı kiralık daireler ile üniversiteli gençler daha uygun fiyatlı ve eşyalı evler bulabiliyor. Eşyalı ev almanın avantajı ise eşyaya ücret ödememek oluyor. Üniversiteye bağlı bir Araştırma ve Uygulama Hastanesinin de içinde bulunduğu, Devlet, özel, ağız diş hastaneleri ile 14 sağlık kuruluşu bulunmaktadır. 

 

Yozgatta satılık konut metrekare fiyatları

Yozgat satılık daire metrekare fiyatı ortalama 1.318  türk lirasıdır.Geri dönüş süresi tahmini olarak ortalama 21 yıldır. 2018 bölge raporu ve emlak endeksinde hesaplanan verilere göre ortalama 138 metrekarelik bir Yozgat satılık daire fiyatları konut tipine göre 112.310 türk lirası ile 259.040 türk lirası arasında değişkenlik gösterebiliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Yozgat Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Yozgat Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Yozgat Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Zonguldak Alaplı Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Çaycuma Filyos Bld. (Öteyüz Mahallesi) Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Sahibinden Çaycuma Perşembe Bld. (Merkez Mahallesi) Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Sahibinden Çaycuma Taşçılı Köyü Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Zonguldak Çaycuma Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.