Emlakjet

Yozgat Satılık Daire

araması için 241 ilan bulundu
search
Yozgatcancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Emlakjet ile Yozgat Satılık Daire Rehberi

Gün geçtikçe artan kiralık ev fiyatları yüzünde, tüketici artık kira ödemek yerine ev sahibi olmak istiyor. Bu sebeple ev arayanlar ve Yozgat satılık daire almaya yönelenler için hazırladığımız yazımız sizlerle. Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde, orta Kızılırmak bölümünde ve Bozok Platosu üzerinde bulunmaktadır. Şehir merkezi ise, Doğu ve Batı istikametinde uzanan Kirazlıdere vadisi içindedir.Türkiye genelinde 4.123 km²'lik bir alan kapsamaktadır. Bozok platosunun yüksek kesimlerine yerleşmiş olduğundan dolayı şehir rakımı 1320 metredir. Yozgat şehrinin, Kuzeyinde Çorum, Tokat ve Amasya,Doğusunda Sivas, Batıda Kırşehir ve Kırıkkale ve Güneyde Kayseri, Nevşehir illeri ile çevrilidir.

 

Yozgat Satılık Daire Almak İsteyenler İçin Nüfus ve İlçe Bilgisi

Yozgat iline bağlı merkez ilçe de dahil olmak üzere toplam 14 ilçesi vardır. Bu ilçeler;

 • Akdağmaden, 

 • Sorgun, 

 • Şefaatli,

 • Aydıncık, 

 • Saraykent, 

 • Çekerek, 

 • Çayıralan,

 • Sarıkaya, 

 • Kadışehri, 

 • Boğazlıyan, 

 • Çandır,

 • Yenifakılı ve 

 • Yerköy ilçeleridir.

 

Gün geçtikçe gelişme gösteren şehirde, değişen mimari yapılar ile merkeze olan göçlerin artmasını göstermektedir. Yozgat Panorama evleri satılık daire gibi farklı yapılarda ev almak isterseniz bu tarz ilanları sitemizden bulabilirsiniz. İlde 2018 tahmini verilere göre toplam 418.650kişi yaşadığı bilinmektedir. Bunların %50.12 oranında erkek, geri kalan %49.88 kişi ise kadındır. Şehir içi yaşamın en çok hissedildiği  Yozgat Merkez ilçesi şehir nüfusunun 105.167 kişi ile ilk sıradadır. Yozgat satılık daire alabilmek için Merkez ilçe, 23 mahalle ve 99 köy vardır. 2018 nüfus sayım verilerine göre ise, en kalabalık ilçe Merkez, nüfusu en az olan ise Çandır ilçesidir.

 

Yozgat satılık daire arayanlar için ekonomik yapı 

İç Anadolunun diğer şehirlerinde de olduğu gibi  önemli tahıl ambarlarıdır. Kuru şartlarda hububat üretimi yapılmaktadır. Buğday üretimi olarak Türkiye genelinde ilk beş sıra içerisinde yer almaktadır ve ayrıca yemeklik baklagil üretimi oldukça iyi durumdadır. Yılda 60 ile 70 bin ton yeşil mercimek üretmektedir. Ve bu üretim ile Türkiye genelinde birinci sıradadır. Yozgat satılık müstakil ev alarak bahçenizde diğer Yozgat halki gibi kendi üretiminizi kendiniz sağlayabilirsiniz. Çünkü bağ bahçe üretimi genellikle aile içi tüketime yöneliktir. Yozgat halkının çoğunluğu geçimini tarım ve kendi üretimleri ile sağlarken bununla beraber hayvancılık da aileye gelir açısından önemli yer tutmaktadır. 

 

Yozgat satılık daire alacaklar için şehrin Genel Özellikleri

 • Yozgat'ta Ulaşım İmkanı: Örneğin Yozgat eski TOKİ satılık dairelerden almak isterseniz eviniz,  KGM^den alınan bilgilere göre bazı illere olan uzaklıkları; Ankara ile 215 km,İstanbul ile 668 km,İzmir ile 599 km, Antalya ile 684 km,Bursa ile 599 km,Trabzon ile 606 km, Diyarbakır ile ise 703 km mesafe bulunacaktır.

 

 • Yozgat'ın İklim Özellikleri: Yozgat ili tipik İç Anadolu iklimi özellikleri göstermektedir. Bu iklim tipinde yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve sert geçer. Yaz mevsimi kısa süreli geçer. Yaz ve Kış arasındaki sıcaklık farkını çok hissedersiniz. Yaz aylarında 37°C görürken kış aylarında -25°C’ye kadar düştüğü görülmektedir. 

 

 • Yozgat'ta Eğitim ve Sağlık İmkanları: 01 Mart 2006 tarihinde kurulmuş olan Yozgat Bozok Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi bünyesinde bulunan bazı fakültelerin bağlanması ile açılmıştır. Yozgat eşyalı kiralık daireler ile üniversiteli gençler daha uygun fiyatlı ve eşyalı evler bulabiliyor. Eşyalı ev almanın avantajı ise eşyaya ücret ödememek oluyor. Üniversiteye bağlı bir Araştırma ve Uygulama Hastanesinin de içinde bulunduğu, Devlet, özel, ağız diş hastaneleri ile 14 sağlık kuruluşu bulunmaktadır. 

 

Yozgatta satılık konut metrekare fiyatları

Yozgat satılık daire metrekare fiyatı ortalama 1.318  türk lirasıdır.Geri dönüş süresi tahmini olarak ortalama 21 yıldır. 2018 bölge raporu ve emlak endeksinde hesaplanan verilere göre ortalama 138 metrekarelik bir Yozgat satılık daire fiyatları konut tipine göre 112.310 türk lirası ile 259.040 türk lirası arasında değişkenlik gösterebiliyor.

 

Yozgat Satılık Daire

Aradığınız evi en kısa sürede güvenle bulabilmek için en doğru yerdesiniz. Yozgat satılık daire ilanlarına EmlakJet'ten ulaşabilirsiniz. Yozgat satılık daire arayışınızda aradığınız özellikteki evleri bulabilirsiniz. Satılık daire arayışınızda sıfır yapılar, birkaç yıl içerisinde yapılmış yapılar ya da daha eski binalara uygun fiyatlı seçenekler ile sahip olabilirsiniz. Her geçen gün daha da gelişen Yozgat sizin ihtiyaç ve beklentilerinize uygun konutlara ev sahipliği yapıyor. Bölgedeki sosyal hayat, ulaşım ve alışveriş olanakları ile ön plana çıkan Yozgat satılık daire ilanlarını keşfetmek için EmlakJet'te yer alan ilanları inceleyin. 

 

Yozgat Satılık Daire Fiyatları

Yozgat satılık daire fiyatları arasında bütçenize en uygun olan evi bulabilirsiniz. Gittikçe gelişen bölgede satılık daire fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiyor. Evin metrekaresi, konumu, oda sayısı, ısıtması, bina yaşı, asansörünün olup olmaması, bulunduğu kat ve sahip olduğu diğer ek özelliklere göre dairelerin fiyatları değişmektedir. Beklentilerinize ve bütçenize en uygun evi bulmak için sayfadaki ilanları inceleyebilirsiniz. 

 

Yozgat Satılık Daire İlanları

EmlakJet'te yer alan Yozgat satılık daire ilanlarının inceleyerek hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz. Sitemizde yer alan ilanlar arasından sizin için en ideal eve sahip olabilirsiniz. Kriterlerinize ve bütçenize uygun ev ilanları EmlakJet'te sizleri bekliyor. 

 

Yozgat Satılık Daire 3+1

Yozgat satılık daire 3+1 ilanlarını sitemizden inceleyebilirsiniz. Ailenizle geniş ve ferah bir evde yaşamak için 3 oda ve 1 salon ev arayışında iseniz doğru adrestesiniz. EmlakJet'teki 3+1 ilanları ile istediğiniz bölgede aradığınız kriterlere uygun daireleri kolayca bulabilirsiniz. Aradığınız 3 oda bir salon daire ilanları ile istediğiniz eve kavuşun!

 

Yozgat Satılık Daire 2+1

Yozgat satılık daire 2+1 ilanları sitemizde sizleri bekliyor. EmlakJet sahibinden 2+1 satılık daire ilanları ile sizi aradığınız eve kavuşturuyor. Uygun fiyatlı ilanlar, aradığınız konumda, istediğiniz metrekarede incelenmek üzere sayfamızda sizleri bekliyor. EmlakJet aracılığıyla daire sahipleriyle doğrudan iletişime geçebilir ve daireler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Aile dostu ve uygun fiyatlı 2 oda 1 salon ev ilanlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 

Yozgat Satılık Daire 1+1

Yozgat satılık daire 1+1 ilanları ile aradığınız eve sahip olabilirsiniz. 1 oda 1 salondan oluşan evler için sayfamızdaki ilanları inceleyebilirsiniz. Daha çok öğrenciler, tek yaşayanlar ya da çocuksuz aileler tarafından tercih edilen 1+1 dairelere daha çok modern konut yapılarında ve rezidanslarda rastlanıyor. Bu yapı tipinde genel olarak mutfak salonun içinde yer alıyor. EmlakJet tarafından sizin için hazırlanan ilanlar aracılığıyla aradığınız o dairede yaşamaya başlayabilirsiniz. 

 

Yozgat Satılık Daire Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Yozgat satılık daire ararken, dikkatli bir şekilde hareket etmek oldukça önemlidir. Satılık daire arayışınızda ilk olarak, bütçenizi net bir şekilde belirlemelisiniz. Ardından, konum faktörüne dikkat etmelisiniz. Dairenin bulunduğu bölgenin güvenliği, ulaşım imkanları, altyapı olanakları, işyerinize ya da okula olan uzaklığı gibi faktörlere de dikkat etmelisiniz. Dairenin fiziksel durumunu da incelemek de gereklidir. Yapısal problemler ya da bakım gerektiren alanlar ilerleyen dönemlerde size ek masraflar çıkarabilir. Evde yaşamaya başlamadan önce eve ne kadar masraf yapılacağını belirlemelisiniz. Ayrıca tapu ve diğer tüm hukuki belgelerin eksiksiz ve güncel olduğundan emin olmalısınız. Yaşayacağınız ya da yatırım yapacağınız evi seçerken acele etmek yerine detaylı araştırma yapmak sizi ilerleyen zamanlarda oluşabilecek problemlerden kurtaracaktır. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.