/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Alaplıcancel

Zonguldak Alaplı Satılık Daire

araması için 3 ilan bulundu

Alaplı Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Alaplı satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Alaplı ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Alaplı, 1987 tarihinde alınan bir karar ile birlikte, bir ilçe olma statüsünü elde etmiştir. Alaplı ilçesi sınırları içerisinde yaşı 4.100’den fazla olan bir porsuk ağacı mevcuttur. Bu da bu ağacı dünyanın en yaşlı beş ağacından biri kılmaktadır. İlçede her yıl geleneksel olarak Bölüklü Yayla ve Bal Festivali düzenlenmektedir.

Alaplı Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Alaplı ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Zonguldak iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 411 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 10 metredir. Zonguldak il merkezine 58 kilometre kadar uzaklıkta yer almaktadır. İlçe arazisi genellikle dağlık ve engebeli bir yapıya sahiptir. İlçenin en yüksek noktasını Aladağ meydana getirmektedir. Alaplı Irmağı ise ilçenin en önemli su kaynağıdır. İlçenin etrafında yer alan komşu ilçelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin doğu yönünde Karabük ili bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde Düzce ili bulunmaktadır. 
  • İlçenin kuzey yönünde Karadeniz bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde ise Bolu ili bulunmaktadır.

Alaplı Satılık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Alaplı satılık ev düşünenler için ilçede genel olarak Karadeniz ikliminin hakim olduğu görülmektedir. Buna göre kış ayları soğuk ve yağışlı yaşanırken yaz ayları nispeten daha sıcak geçmektedir. Yıllık ortalama sıcaklık 13,3 santigrat derece şeklinde ölçülmüştür. Bir yıl içerisinde ilçeye düşen ortalama yağış miktarı 1.163 milimetredir. 

Alaplı ekonomisini balıkçılık, fındık üretimi ve sanayi faaliyetleri meydana getirmektedir. 

Alaplı Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Alaplı ilçesinde toplam 44.286 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,24’ü kadın olup geriye kalan %49,76’sını ise erkek nüfus meydana getirmektedir. Son 10 yılda yapılmış olan nüfus çalışmalarına göre, Alaplı ilçesinde stabil bir nüfus gidişatı görülmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %1,50 olarak tespit edilmiştir. 

Alaplı ilçesinde 9 adet mahalle ve 52 adet köy mevcuttur. Alaplı satılık ev arıyorsanız tercih edebileceğiniz popüler mahalle seçeneklerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Yeni Siteler Mahallesi,
  • Merkez Mahallesi,
  • Tepeköy Mahallesi,
  • Karşıyaka Mahallesi,
  • Yenimahalle Mahallesi.

Alaplı sahibinden satılık müstakil ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Alaplı Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.