/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Devrekcancel

Zonguldak Devrek Satılık Daire

araması için 11 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Devrek Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Devrek satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Devrek ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Devrek, 1987 tarihinde alınan bir karar ile birlikte, bir ilçe olma statüsünü elde etmiştir. Devrek ilçesinin bugün bulunduğu topraklarda çok eski çağlardan beridir yerleşim yapıldığı görülmektedir. Yapılan arkeolojik araştırmaların sonucunda, bölgede Erken Kalkolitik Çağ’dan kalma yerleşim kalıntıları bulunmuştur.

Devrek Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Devrek ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Zonguldak iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 934 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 80 metredir. Zonguldak il merkezine 60 kilometre kadar uzaklıkta yer almaktadır. Zonguldak ilinin güneydoğu bölümünde bulunmaktadır. Devrek’in etrafı dağlar ile çevrilmiş bir durumdadır. Baba Dağı, Göl Dağı ve Yenice Dağı ilçenin başlıca yükseltilerini meydana getirmektedir. Aksu Yaylası ise ilçenin en önemli yaylasıdır. İlçe içerisinde bulunan Devrek Çayı, ilçenin su ihtiyacını gidermektedir. İlçede bol miktarda ormanlık alan vardır. Bu ormanlık alanlarda en çok meşe, köknar, kayın, kestane ve ıhlamur ağaçları görülmektedir. 

Devrek Satılık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Devrek satılık ev düşünenler için ilçede genel olarak Karadeniz ikliminin hakim olduğu görülmektedir. Buna göre kış ayları soğuk ve yağışlı yaşanırken yaz ayları serin ve yağışlı geçmektedir. Yıllık ortalama sıcaklık 14 santigrat derece şeklinde ölçülmüştür. Kış aylarında sıcaklık ortalama 5 ila 7 santigrat derecedir. Bu rakam, yaz aylarına gelince ortalama 24 il 26 santigrat dereceye çıkmaktadır. Bir yıl içerisinde ilçeye düşen ortalama yağış miktarı 700 milimetredir. 

Devrek ekonomisini sanayi ve turizm faaliyetleri meydana getirmektedir. 

Devrek Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Devrek ilçesinde toplam 57.540 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %49,87’si kadın olup geriye kalan %50,13’ünü ise erkek nüfus meydana getirmektedir. Son 10 yılda yapılmış olan nüfus çalışmalarına göre, Devrek ilçesinde stabil bir nüfus gidişatı görülmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %1,74 olarak tespit edilmiştir. 

Devrek ilçesinde 10 adet mahalle ve 83 adet köy mevcuttur. Devrek satılık ev arıyorsanız tercih edebileceğiniz popüler mahalle seçeneklerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • İsmet Paşa Mahallesi,
  • Yeni Mahallesi,
  • Eski Mahallesi,
  • Karşıyaka Mahallesi,
  • Ağalar Mahallesi.

Devrek sahibinden satılık müstakil ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit,  ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Devrek Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.