/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gökçebeycancel

Zonguldak Gökçebey Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Gökçebey Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Gökçebey satılık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Gökçebey ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Gökçebey, 1990 tarihinde alınan bir karar ile birlikte, bir ilçe olma statüsünü elde etmiştir. 

Gökçebey Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Gökçebey ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Zonguldak iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 189 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 61 metredir. Zonguldak il merkezine 33 kilometre kadar uzaklıkta yer almaktadır. İlçe arazisinin yarısından fazlasını ormanlık alanlar oluşturmaktadır. Gökçebey, sekiz adet tepe tarafından çevrili haldedir. Filyos Irmağı, ilçeden geçmektedir ve ilçe için önemli bir su kaynağıdır. İlçenin etrafında yer alan komşu ilçelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin doğu yönünde Karabük ili bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde Düzce ili bulunmaktadır. 
  • İlçenin kuzey yönünde Karadeniz bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde ise Bolu ili bulunmaktadır.

Gökçebey Satılık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Gökçebey satılık konut düşünenler için ilçede genel olarak Karadeniz ikliminin hakim olduğu görülmektedir. Buna göre kış ayları soğuk ve yağışlı yaşanırken yaz ayları ılık geçmektedir. Yıllık ortalama sıcaklık 13,9 santigrat derece şeklinde ölçülmüştür. Bir yıl içerisinde ilçeye düşen ortalama yağış miktarı 874 milimetredir. En kurak aylarda bile yüksek miktarlarda yağışın olduğu gözlemlenmektedir. Ortalama 22,5 santigrat derece ile Temmuz ayı, yılın en sıcak ayıdır. Ortalama 5,2 santigrat derece ile Ocak ayı, yılın en soğuk ayıdır.

Gökçebey ekonomisini tarım, hayvancılık ve sanayi faaliyetleri meydana getirmektedir. 

Gökçebey Satılık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Gökçebey ilçesinde toplam 21.655 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,59’u kadın olup geriye kalan %49,41’ini ise erkek nüfus meydana getirmektedir. Son 10 yılda yapılmış olan nüfus çalışmalarına göre, Gökçebey ilçesinde stabil bir nüfus düşüşü görülmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %2,89 olarak tespit edilmiştir. 

Gökçebey ilçesinde 10 adet mahalle ve 19 adet köy mevcuttur. Gökçebey satılık ev arıyorsanız tercih edebileceğiniz popüler mahalle seçeneklerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Yeni Mahallesi,
  • Merkez Mahallesi,
  • Çay Mahallesi,
  • İstasyon Mahallesi,
  • Kadıoğlu Mahallesi.

Gökçebey sahibinden satılık müstakil ev benzeri, ilçe çevresindeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Gökçebey Satılık Daire
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.